3 recepty na skvělé bílkovinné koktejly.

Nechce se Vám vařit nebo na to nemáte čas a nevíte co jíst? Přinášíme Vám tři tipy na skvělé bílkovinné koktejly s různými druhy ovocem, čokoládou, mlékem, tvarohem nebo s bílým jogurtem. Vyberte si, co Vám nejvíce chutná a o rychlé snídani, večeři nebo dezert máte postaráno.

Tyto koktejly Vám jistě lahodit a dodají energii a živiny, které při cvičení potřebujete… Do všech těchto koktejlů si můžete přidat doporučené dávky svého bílkovinného doplňku.

1. Recept na pomerančový koktejl s mlékem

Tento pomerančový koktejl s mlékem je vhodný jako osvěžení po cvičení. Dodá, bílkoviny, sacharidy a má super chuť.

pomeranc

Potřebujete: 1 pomeranč, 1 deci pomerančového džusu, 2 deci plnotučného mléka, 1 PL koktejlové doplňku.

Pomeranč očistěte, omyjte a natrhejte do mixéru na měsíčky. Přidejte džus, mléko, bílkovinný doplněk a vymixujte na hladký koktejl. Pokud bude příliš hustý, tak přidejte ještě trochu mléka.

2. Recept na jahodový koktejl s tvarohem

Tento lahodný a hustší jahodový koktejl je vhodný k snídani nebo večeři po cvičení.

jahodove smoothie

Potřebujete: 100 g jemný tvaroh, 10 ks jahod, 1 deci plnotučného mléka, 1 PL bílkovinného doplňku.

Omyté jahody vložte do mixéru, přidejte jemný tvaroh, bílkovinný doplněk, plnotučné mléko a vymixujte na hladký koktejl. Použít můžete i kokosové, rýžové, sójové nebo kozí mléko.

3. Recept na čokoládový koktejl s bílým jogurtem

Tento luxusní čokoládový koktejl je vhodný před náročnou fyzickou aktivitou, nebo jako zdravější dezert pro návštěvu na kterou potřebujete udělat dojem 🙂 

cokoladove smoothie

Potřebujete: 30 g kvalitní hořké čokolády (min70% kakaa), 1 lžičku kokosový olej, 150 g bílý jogurt, polovinu banánu, 2 deci plnotučného mléka, 1 PL bílkovinného doplňku.

Čokoládu a kokosový olej rozpusťte na mírném ohni na hladkou hmotu. Tuto čokoládovou hmotu pak vylijte do mixéru, přidejte bílý jogurt, banán, plnotučné mléko a bílkovinný doplněk. Vše dobře vymixujte a můžete podávat. Na tento recept můžete použít libovolné mléko (kokosová, rýžové, kozí, kravské, sójové). Tento koktejl můžete podávat studený ale i při pokojové teplotě, jeho chutě se lépe rozvinou.

Pokud máte rádi sladké, tak klikněte sem a najdete zde 3 recepty na jídla z datlí.