3 úžasné recepty na fit tvarohové dorty!

mascarpone cheese cake

Ať už hubnete nebo cvičíte a máváte chuť na sladké, můžete si připravit jeden z těchto tří tvarohových dortů. Jsou lehčí a zdravější formou mlsání, takže pokud nesníte tento dort na posezení, nemělo by to ohrozit Vaši postavu! Najdete zde mramorový dort, jahodový a kávovo-čokoládový, pojďme na to…

Recept na výborný mramorovaný tvarohový koláč

Tenhle recept udelejte do větší formy na dort. Tento skvělý tvarohový dort je bez mouky a bez přidaného cukru, co víc potřebujete, když hubnete nebo cvičíte??? Tento mramorový dort není tak sladký, jako tradiční koláče, ale je to vynikající zdravší sladkost během cvičení nebo hubnutí.

mramorový fit tvarohový dort

Potřebujete: 500 g hrudkovitého tvarohu (odtučněný), 500 g jemného tvarohu (odtučněný), 10 PL bílého jogurtu nebo zakysané smetany, 4 lžíce kakaa, 2 vanilkové pudinky (prášky), 5 vajec.

Ve větší misce smíchejte tvarohy, bílý jogurt nebo kyselou smetanu, pudinky a dobře promíchejte na hladkou hmotu. Pak přidejte vajíčka a postupně jej promíchejte. Tento materiál přirozeně zahustne a pak jej rozdělte na dvě části. Přibližně 60-70% bílé hmoty a do 40 – 30% druhé hmoty přidáme kakao a důkladně promícháme. Formu na dort vystelte s pečicím papírem. Podívejte se na níže uvedené video.

Návod jak správně udelat těsto – Klikněte zde

Nejprve pečte tento dort ve vyhřívané troubě o 180 stupňů, 20 minut, poté snížíte teplotu na 150 stupňů a pečte asi 35 až 40 minut. Můžete jíst tento dort teplý, ale i studený.

*V tomto dortu, jako sladidlo, můžete použít stévii cukrovou nebo pár lžíc medu.

Recept na krémový dort s jahodami

Neznám nikoho, kdo nemá rád jahody… Toto ovoce skombinované s tvarohem, smetanou a sušenkami potěší každého. Ať už hubnete nebo cvičíte, tento dezert je dobrý, zdravý a lahodný!

tvarohový fit dort s jahodama

Potřebujete: 150 g máslových sušenek (keksíků), 60 g másla, 500 g tvarohu, 400 g zakysané smetany (nebo řecký jogurt), 1 balíček vanilkového cukru, 500 g čerstvých jahod a 10 lístků čerstvé máty peprné.

Připravte si dortovou formu a vystelte ji pečícím papírem nebo fólii. Nyní připravte korpus, rozmíchejte sušenky roztaveným máslem a mícháme, a to i rukama. Umístěte toto tělo na spodní část tvarovky ručně. Teď připravujeme náplň. Ve velké misce míste tvaroh, kyselou smetanu nebo řecký jogurt a vanilkový cukr. Nalijte tuto hmotu na tělo a poté umyté listy máty. Jahody se umyjí a překrývají na polovinu a umístí je na vrchol dortu. Poté umístěte tento koláč do chladničky nejméně po dobu 2 hodin.

Recept na kávovo čokoládový a tvarohový dort

Kombinace kávy a čokolády je “hříšně” božská! Tento dort se hodí za každého počasí!

čokoládovo kávový tvarohový dort

Potřebujete: 250 g kakaové sušenky, 100 g másla, 2 hrudkovité tvarohy, 2 jemné tvarohy, 200 g bílého jogurt nebo zakysané smetany, 4 lžíce instantní kávy, 100 g čokolády (hořká nebo na vaření), 2 PL kakaa.

Smíchejte rozmixované kakaové sušenky s roztaveným máslem. Pak je položte na spodní část dortové formy lemované papírem na pečení. Nyní udělejte chutnou plnku. Do misky dejte hrudkovitý i jemný tvaroh, kávu, bílý jogurt nebo kyselou smetanu, roztavenou čokoládu a promíchejte do hladké hmoty. Pak je nalijte na kakaový korpus ze sušenek a posypeme to kakaem. Dejte dort do lednice nejméně na jednu hodinu a pak je vše připraveno!

Recepty na raw tyčinky a čokoládové košíky naplněné arašídovým máslem najdete zde – klikněte zde!