Cvičení s obručí (Hula hoop) nejen na hubnutí

hula hop

Obyčejné cvičení s obručí (Hula hop) nemusí být jen jako zábava pro děti, ale dá se efektivně využít i pro účinné procvičení problémových partií.

Nenáročné cvičení s obručí vám může změnit postavu a také pomoci při zbavování přebytečných kil s problémových partií. Celebrity jako Beyoncé a Olivia Wilde již vyzkoušeli a zamilovali si toto cvičení.

Co je Hula hop obruč?

Hula hop obruč ve tvaru kruhu je již odedávna využívána např. při rituálních tancích Indiány … v dnešní době se liší hlavně velikostí, materiálem a zpracováním (klasické a speciální na hubnutí, odbourání celulitidy …).

Výběr obruče je důležitý hlavně ve velikosti průměru. Většinou se dělí na dětské na hraní, klasické z plastu a následně profesionálně z hliníku / plastu s rozdílnou váhou.

Během cvičení s obručí lze spálit až 100 kalorií za 10 minut (jako např. Při běhu na pásu) – záleží na tempu a typu cvičení. Čím je průměr obruče větší, tím je jednodušší udržet kroužení. Pokud ale zvolíte menší průměr, je udržení tempa náročnější resp. musíte dělat rychlejší pohyby.

Jak si vybrat správnou obruč hula hop

Průměr obruče se pohybuje nejčastěji od 0,5 m po 1,02. Dětem jsou určeny obruče s průměrem kolem 0,71m, pro dospělé může průměr dosahovat io 0,5 m více než je klasický rozměr. Obruče určeny pro začátečníky mají většinou průměr 95 cm až 1 metr a jsou vyrobeny z plastu o šířce 2,5 cm.

Cvičit můžete v pohodlí domova nebo najděte fitness centrum, kde nabízejí skupinové cvičení pod drobnohledem odborníka.

Hula Hop cvičení doporučujeme 15-30minút 3x týdně

Hula hop má pozitivní vliv na zdravi

Cviky s obručí hula hop pozitivní vliv na zpevnění v oblasti břicha, boků, hýždí a nohou. Kromě zmíněných problémových partií mají pozitivní vliv, při pravidelném cvičení, i na posílení ochablého svalstva v zádové části a tím pomáhají předcházet bolesti zad, způsobenou právě ochablým svalstvem v oblasti křížů. Pravidelné cvičení mě celkově pozitivní vliv na celé tělo a samozřejmě i na spalování přebytečné energie.

  • do pohybu se zapojují svaly v oblasti – zad, břicha, boků a nohou
  • pomáhá při bolestech zad (regenerace ochablé svalové hmoty)
  • zlepšuje zdraví Vašeho srdce a cév
  • zlepšuje flexibilitu a držení těla
  • podporuje zpevňování a tvorbu svalové hmoty
  • cvičení odbourává stres
  • spalování kalorií pomáhá při hubnutí

Cvičení s obručí (Hula hoop) na hubnutí – Video

Zavzpomínejte si na časy když jste byli ještě malé dítě. Cvičení s obručí (hula hop) je nejen zábavné ale hlavně je účinné.

Pokud se chcete dostat do formy, vyzkoušejte i “Jumping“.