Jaké potraviny a nápoje jsou vhodné pro “fit ženu”???

krásna fit žena

Pokud se zdravější stravujete, udržujete se a staráte o svou linii, tak tato jídla a pití by měly být “skálopevnou” součástí Vašeho života. Tyto tipy zajišťují tělu výživu pro udržení zdraví ale i krásy!

Vhodné potraviny pro “fit ženu”

Ořechy a semínka – dobré tuky v ořeších a semínkách eliminují tuky “špatné” z těla, zprůchodňuje cévy, zlepšují stav celého kardiovaskulárního systému, upravují hladinu tuků v těle a zlepšují i ​​stav pokožky, nehtů a vlasů. Vláknina zase podporuje a pročišťuje trávicí trakt a urychluje metabolismus. Jezte ořechy nebo semínka 4 – 7 krát v týdnu přidáním do různých jídel nebo smoothies nápojů a zdraví bude silnější! Pozor však, nekonzumujte najednou větší množství ořechů a semínek, protože si navýšíte kalorický příjem a z dlouhodobého hlediska to může vést ke tloustnutí…

Čokoláda – léčivé kakaové máslo, které čokoláda obsahuje má řadu pozitivních účinkům na zdraví a naši krásu. Zlepšuje náladu, odstraňuje stres z těla, podporuje koncentraci a funguje jako účinná prevence před kardiovaskulárními chorobami. Dávejte si čokoládu 1 – 2 krát za týden, po 1 pásek (cca 30 gramů), kvalitní nad 62% obsahu kakaa a ne jen že si pochutnáte, ale i pomůžete po zdravotní stránce. Upozornění, toto neznamená, že každý den sníte 100 g čokolády, všeho moc škodí (hlavně postavě).

Vhodné nápoje pro “fit ženu”

Smoothies nápoje – když je jednou vyzkoušíte a jedno či zeleninové nebo ovocné, tak si je určitě zamilujete! Smoothies nápoje jsou chutnou a zdravou formou, jak přijmout co nejvyšší poměr vitamínů, minerálů, vlákniny a dalších účinných látek do svého těla. Smoothies nápoje jsou úžasné protože je můžete různě kombinovat zeleninu, ovoce, ořechy, semínka, kokos, kakao, skořice, mléko (živočišné, rostlinné), tvaroh, jogurt… smoothies nápoje by mohly být Vaší rychlou a chutnou pomůckou pro Vaše zdraví krásu zároveň!

Káva nebo guarana – obojí podporují koncentraci, výdrž, funkci mozku, paměti a zlepšují náladu. Pokud nemáte rádi kávu, tak můžete využít její “zdravou” sestru guaranu v práškové nebo tabletové formě. Pokud kávu milujete, tak si denně můžete dopřát 1 – 3 espressa bez cukru a mléka. Takto si skršlite svůj den a navíc pomůžete i svému zdraví. Kvalitní káva (ne rozpustná) eliminuje kardiovaskulární onemocnění, detoxikuje, podporuje trávení, metabolismus ale i odvodnění, takže nezapomínejte na pitný režim (voda).

Tipy na “zkrášlovací” procedury

Když Vás náhodou trápí problémy s pletí, vlasy, lupy, nehty, řídkými řasami nebo suché paty, tak v tomto linku najdete různé kúry a tipy, jak si tyto chybičky krásy odstranit a zlepšit své zdraví a krásu!

Být zdravá je super, ale ještě lepší je být i krásná!