Cvičení na doma – jak začít, intenzita, videa…

Cvičit doma je velmi výhodné pro ty, který se nechtějí ukazovat před množstvím lidí. Dále pro ty, kteří nechtějí nebo nemají tolik peněz, aby si platili permanentku ve fitku a v konečném řadě pro ty, kteří jsou časově zaneprázdněn a nemají času na rozdávání… Důvodů je mnoho, ale hlavním důvodem proč cvičit je, abychom dobře vypadaly a dobře se cítili. Na to by si každý člověk měl najít čas…

Jak začít s cvičením doma

Cvičit doma je pohodlné ale potřebujete k tomu mít systém a držet se ho…

  1. Odhodlání a setrvání
  2. Vyberte si správné místo
  3. Vyčleňte si čas
  4. Plně se na cvičení soustřeďte

Odhodlání a setrvání jsou prvotní a tou nejdůležitější věcí. Už jen fakt, že čtete tento článek Vám něco naznačil… Cvičit doma je to nejideálnější co může být, nikým nejste sledováni, kritizováni, vše si určujete Vy sami a stále jste v pohodlí domova. Výsledky nepřijdou ihned to nemůžete čekat ani od trenéra… Výsledky přijdou, když budete na sobě poctivě a pravidelně makat. Už teď si představujte jak se v létě před kámoškami svléknete do plavek a oni “puknout” od závisti jak dobře vypadáte…

Vyberte si správné místo na cvičení. Volte místnost, do které nechodí členové rodiny, když cvičíte. Určitě by nebylo vhodné prostřít karimatku do středu obýváku, když jsou tam všichni členové rodiny, vyrušovali by Vás a neměli byste to své soukromí. Ráno nebo večer si prostřete karimatku například v ložnici, když už bude manžel v práci nebo bude spát a nebude mu vadit, že tam cvičíte.

Vyčleňte si čas. Někomu vyhovuje cvičit ráno před prací a někomu zase večer před spaním. Podívejte se na Váš denní harmonogram a najděte si 15 – 30 minut, alespoň 3 – 4 krát v týdnu. Časem se Vám toto cvičení stane již závislostí, kterou nebudete chtít vynechat.

Plně se na cvičení soustřeďte. Správně dýchejte, koncentrujte se na dané cvičení a nenechte se nikým vyrušovat. Dětem i manželovi hned na začátku řekněte, co máte v plánu a že v ten daný čas chcete mít pouze sama pro sebe. Dobře to znáte když za Vámi děti běhají s každou drobností, Vy vedle toho vaříte, uklízíte a nemáte čas ani se v klidu nadechnout… Tento čas na cvičení je Váš zasloužený čas na odpočinek, regeneraci a zlepšování Vašeho těla.

Cviceni strecing krku

Intenzita cvičení doma

Na začátku si musíte dobře promyslet a určit: kdy je Vám nejlepší cvičit a kolik krát v týdnu si najdete na cvičení čas. Ideální by bylo kdy první dva až tři týdny cvičíte doma 2 krát. Později můžete hranici posunout na tři krát a takto se postupně můžete dostat na číslo 5 krát v týdnu, což by bylo naprosto ideální. Cvičením doma si postupně zpevníte svalstvo a může Vám pomoci iv zdravém hubnutí. Pusťte se postupně do toho, setrvejte a zasloužené výsledky se dostaví.

cviky doma

Cvičit doma se dá s

  1. Pomůckami
  2. Vlastním tělem

Na začátek Vám úplně stačí karimatka a pohodlné oblečení. Po nějakém čase, kdy se ve cvičení zdokonalíte, tak si můžete koupit i nějakou pomůcku se kterou Vás to bude bavit. Švihadlo, činky, fit míč, stepper, stacionární kolo, medicinbal nebo nějaký druh expanderu (pomůcka na cvičení s vlastní váhou).

Začínáme…

Ideální by bylo začít například cvičením z tohoto videa…

Pro ty, které již mají zvládnuté základy je tu i druhý díl cvičení, které posiluje celé tělo.

Pro ty, které mají problémovou partii zadek je zde video, ve kterém se cíleně zamíří na postupné vybudování a zpevnění práce této partie.

 

Klikněte sem a najdete zde 3 tipy, díky kterým budete mít plošší břicho, jak na to???