Jednoduché cviky na páteř, vyzkoušejte je…

cviky na chrbticu strecing

Máte sedavé zaměstnání, nemáte žádnou cílenou aktivitu a bolí Vás záda??? Špatné držení těla se nemusí projevit pouze ve formě bolení páteře ale i bolení hlavy… Předejděte těmto problémům jednoduchými cviky, které nezaberou ani tolik času jako pak chodit “po lékařích” nebo na náročné rehabilitace…

Naše páteř je hlavním “držákem” našeho těla, která se skládá z 33 obratlů. Tyto obratle spojují vazy a ploténky. Každý kdo má páteř je obratlovec, i když v dnešní době jsou některý bohužel bez této zádové kosti, jak se říká… Každý den je naše páteř vystavena různým vlivům: naše hmotnost, zaměstnání, zátěž a držení těla – když nás bolí záda , tak je to znamení, že se o svou páteř musíme začít starat, dokud není pozdě.

Bolest v chrbta, zena s bolestmi chrbta

Bolest signalizuje problém, který je třeba odhalit a řešit. Problémy s páteří můžete mít například i když Vás často bolí hlava, tehdy jde většinou o problém v krční páteři. Zkuste jednoduché cviky na páteř, které Vám rozpálí, uvolní a posílí svalstvo. Čas na tyto cviky si najde každý, nemusíte tomu věnovat dvě hodiny denně, úplně Vám postačí 10 – 25 minut každý den, buď ráno nebo večer. Provádět jednoduché cviky na páteř můžete doma na karimatce, bez nějakých zbytečných přístrojů.

joga strecing

Výhody jednoduchých cviků na páteř

Výhod proč se vyplatí cvičit tyto cviky je jistě mnoho a proto se do toho určitě pusťte…

  • Zahřívá a uvolňuje svalstvo
  • Zvětšuje rozsah natažení svalů
  • Strukturu svalstva časem zpevňuje
  • Zajišťuje dobré držení těla
  • Odstraňuje migrény
  • Zklidňuje mysl a odstraňuje stres z těla

Jak začít s jednoduchými cviky na páteř

S těmito jednoduchými cviky můžete začít ihned, na co zbytečně čekat? Když přijdete domů z práce tak si najděte klidné místo doma, vezměte si k sobě karimatku, notebook, ze kterého si pustíte video a můžete začít. Karimatka, notebook, pohodlné oblečení a 15 minut času, tolik třeba ke tomuto jednoduchému cvičení, jednoduché ne? Tak se do toho pusťte, pozitivní výsledky s uvolněním páteře přijdou brzy.

Intenzita jednoduchých cviků na páteř

Aby byly tyto cvičení účinné bylo by nejvhodnější, abyste je prováděli každý den, stačí Vám od 10 – 25 minut denně. Vyberte si klidné místo doma, tam kde Vás nebudou rušit, vezměte si karimatku, pohodlně se usaďte a můžete začít. Na začátek bude nejlépe řídit se níže uvedeným videem, abyste v tom zakuckal a časem si z toho vyberete to, co Vám bude nejvíce vyhovovat.

cvicenie doma

Začínáme s jednoduchými cvičeními na páteř…

Ideální bude začít cvičit podle těchto videí, abyste si zbytečně neublížili silovým natahováním. Po čase si můžete z daných cvičení vybrat úkony, které se Vám hodí a líbí nejvíc ale na začátek dodržujte tento “plán” abyste si ponaťahovali a procvičili celé tělo.

Předejděte bolesti zad jednoduchými cviky…