Jak udržet chutě během našich dnů? Dá se to zvládnout, jsou zde 4 tipy!

zena trpi bolesti menstruacne

Blíží se “naše dny” a my chodíme nahoru dolů a přemýšlíme co bychom si tak asi dali. Sladké nebo slané, naco mám chuť??? Před a i během našich dnů je udržení chutí velmi náročné, ale dá se to! Jsou zde 4 tipy, jak se to dá všechno zvládnout i bez tolika “vyjídání”…

Před našimi dny si dáme skoro všechno, vždyť to každá dobře zná… A když naše dny dorazí, tak na řadu jde hlavně sladké: koláčky, čokoládka, sušenky, cokoli z těchto sladkých pamlsků… Jak se dá před a během našich dní uchránit od sladkého? Přináším Vám 4 tipy, které jsem si vyzkoušela sama na sobě a které mi pomohly zbavit se, nebo udržet chutě na sladké pod kontrolou. Důvod proč během našich dnů míváme tyto chutě na sladké je proto, že během našich dnů spalujeme mnohem více energie, než během běžných dní a potom tělo samozřejmě ptá i větší příjmy energie. Nenechte se však zlákat na nezdravá jídla a raději sáhněte po některém z těchto 4 tipů.

4 tipy, jak zvládnout “naše dny”

Když to “na Vás přijde”, tak je na místě vyzkoušet některý z těchto 4 tipů, které by měly zabrat. I zde platí, že se vyplatí volba menšího zla…

čokoládový raw dezert

Čokoláda (kvalitní hořká)

Nemám na mysli mléčnou, bílou nebo oříškovou čokoládu. Během našich dnů je povolena pouze kvalitní hořká čokoláda s minimem obsahu kakaa 60 a více %. Taková čokoláda má minimum tuku, cukru a dá se považovat za léčivou potravinu, obrazně řečeno. Vynahradíte si sní nezdravé sladkosti a budete spokojená. Tuto “vychytávku” použijte maximálně 3 krát během našich dnů a to pouze jeden krát za den, po pásku čokolády.

Mléčný koktejl

Na tento tip jsem použila 2,5 deci polotučného mléka, 1 PL kokosové moučky, špetku mleté skořice a polovinu banánu. Vše dohromady ve vyšším sklenici dobře rozmixujte ponorným mixérem a můžete popíjet. Tento koktejl má v sobě bílkoviny, dobrý tuk a sacharidy z banánu, kromě toho i vitamíny a minerální látky. Zaručeně odežene mlsné chutě a navíc nemá tolik energie jako sladkosti. Tento pamlsek pijte jeden krát za den, na snídani nebo během dne, mezi hlavními jídly. Vylepšit si ho můžete o ovesné vločky, ořechy, semínka, jiné druhy ovoce, co Vám chutná, je to na Vás.

Ovocný salát

recept na melónový salát s tofu , okurkou a mangem

Zdravý a plný složených sacharidů účinně vynahradí chuť po mlsání plném bílého cukru. Na tento salát můžete použít libovolné druhy čerstvého ovoce. Já jsem použila 1 banán, 1 mandarinku, 2 kiwi a 1 jablko. Omyté a očištěné ovoce si nakrájejte na menší kousky a smíchejte vše dohromady. Povolené jsou menší množství mletých ořechů, semínka, mletá skořice a případně 1 – 2 PL bílého jogurtu. Tento salát konzumujte na snídani, oběd nebo jako večeři.

Popíjejte čaje

caj v salke - v pozadi suseny caj, cajove listky, limetka a hnedy cukor

Nejlepší jsou během našich dnů bylinné čaje. Zahřejí organismus, zmírní křeče a zklidní žaludek. Jeden krát za den si můžete dopřát, během našich dnů, i čaj s 1 lžičkou medu. Med přidávejte pouze do vlažného čaje, jinak v něm spálíte všechny účinné látky. Med vyrovná hladinu glykemického indexu a potom chutě na sladké nebudou takové výrazné.

Během našich dnů je velká pravděpodobnost, že váha klesat nebude. Ale nemějte obavy, to neznamená, že nezhubnete. Tento efekt je jen proto, protože během našich dnů se tělo přirozeně závodní, ale to je pouze chvilkový efekt, který se po ukončení našich dní ztratí a Vy můžete dále postupovat v zdravém hubnutí či cvičení.

Pokud máte chuť na pizzu, tak klikněte sem a najdete zde 3 recepty na alternativy klasické pizzy.