Toto po jídle určitě nedělejte! Dejte si záležet i na detailech.

fitnes mlada zena lezi na pohovke

Být fit a mít “dobrou” postavu není pouze o jídle a samotném cvičení. Jsou zde i detaily, o kterých možná ani netušíte, že je dobré na ně myslet. Dávejte si pozor na těchto pár tipů, co po jídle nedělat a bude Vám lépe a také rychleji trávit. Z detailů se skládá celý úspěch.

Voda po jídle

fitnes Zena zapiji jidlo vodou

Ve školce a ve škole nás učili, že po jídle je dobré napít se. Učili nás toho mnoho, ale dnes už z toho mnoho neplatí a ani tato chytrá věta… Voda (tekutina) po jídle pouze zbytečně prodlužuje a zatěžuje Vaše trávení. Pokud chcete, aby Vám to rychle a snadno trávilo, tak zbytečně nezatěžujte svůj žaludek kromě jídla, ještě i s tekutinou. Napijte se vždy před jídlem, dejte si malou pauzu a můžete jíst.

Dezert po jídle

fitnes pecene sladke dezerty

Ať si už udržujete postavu, nebo právě pracujete na nové, tak kombinovat dvě či více jídel není vhodné. Pokud si i chcete dát nějaký dezert po obědě, tak mějte alespoň hodinovou až dvou hodinovou pauzu, aby se předchozí jídlo stihlo natrávit.

Ležení po jídle

fitnes Mlady stastny par lezi

Pokud máte zvykem, že po dobrém jídle si jdete lehnout, tak na to zapomeňte. Ležením po jídle zatěžujete svůj žaludek touto nepřirozenou pozicí, když je plný. Pokud si chcete odpočinout, tak jedině v sedě, aby byl žaludek v přirozené pozici a mohl správně trávit. Nejideálnější by byla procházka nebo rychlejší chůze.

Jezte v klidu

fitnes zena ji v kancelarii obed

Jíst v klidu, když máte hodně práce a rušné pracovní nasazení není vždy možné nebo jednoduché, ale je to nezbytné. Pokud jíte často v rychlosti, tak velmi nad jídlem, kvalitou a žutím nepřemýšlíte. Rozžvýkat správně a hodně krát stravu, aby byla dobře smíchaná se slinami je velmi důležité. Když jídlo pouze rychle do sebe nahážete, tak Vám bude trávit díl a těžko, to je jisté. K tomu se může ještě přidružit i bolest břicha, nadýmání a při nejhorším i průjem. Jíst v klidu se vyplatí.

Klikněte sem a dozvíte se, že při budování svalstva nejsou zapotřebí pouze bílkoviny, ale i tyto látky…