Jako “nastavit” svoji motivaci při cvičení (posilování)???

Žena meditující v taneční joge póza (Natarajasana) přes oceán a pobřeží

Být stále “nažhavený” na 100%, je při cvičení skutečné umění, které zvládne málokdo… Motivace je jako moře, jednou nahoře a jednou dole… Určitě jste to už zažili na vlastní kůži, že jednou se všechno daří a poté se nám nic nechce či nedaří… Díky těmto bodům si svou motivaci udržíte v reálné úrovni a půjde to všechno, tak jak má…

Dělejte to, co Vás baví

Fitness žena se švihadlem

Chytit a udržet motivaci je možné, jen při cvičení a sportování, které Vás baví. Když si myslíte, že cvičení na sílu Vám přinese vysněnou postavu, tak na to rychle zapomeňte. Cvičit, posilovat a sportovat to, co Vás nebaví, nepřinese žádné výsledky. Radost, pravidelnost a cvičení s chutí Vás bude bavit stále a motivace nebude klesat.

Obrázek vysněné postavy

Toto není vtip. Udržení si motivace je snazší, když víte co chcete dosáhnout. Najděte si člověka s postavou, jakou byste chtěli mít a uvidíte, že při správném postupu to půjde snadněji. Třeba vědět co chcete a co od cvičení očekáváte. Nikdo se nesnaží jen tak. Je tu ještě jeden tip, pro ty “odvážnější”, na místo hlavy daného člověka na obrázku si na fotku nalepte svou fotku (obličej).

Plán cvičení (deník)

cvičební plán denník cvičení

Cvičit od buku do buku nemá žádný význam, efekt a ani Vás to nebude bavit. Nejjistější je, udělat si deník, do kterého si nebudete psát, jaký jste měli den, ale psát si své tréninky, plány, cviky a případně postupy. Mít plán či zapisovat si postupy není nic špatného. Když vidíte a máte plán v tom co máte cvičit je to jednodušší.

Všechno chce svůj čas, neuspěchejte se

Pokud si myslíte, že čím rychleji a “tvrdší” budete trénovat, že dosáhnete svého cíle dříve, tak pozor. Rychlou cestou nelze dosáhnout nic s trvalým efektem. Na začátku je vždy motivace vyhnána do nebeských výšin, ale jak rychle přišla, tak rychle i odejde. Mějte své cíle reálné a postupujte raději pomalu. Udržet a vytvořit si motivaci a cíle něco trvá, ale když si určíte reálné cíle, tak to nebude tak zlé.

Postupný trénink, dostatek času, trpělivost, toto přináší požadované výsledky.

Klikněte sem a dozvíte se jak začít s posilováním. Co je třeba nejdříve udělat a jaký postup zvolit???