Jak začít s posilováním

ako začať s posilňovaním - muž

Jak začít? Jednoduše se seberte a jděte. Nejdůležitější je udělat první krok !!! Samozřejmě, že nemůžete podcenit mnoho dalších věcí, ale pokud nezačnete, ostatní je bezpředmětné. Co tak zajít do fitka už dnes večer? Uvidíte ten pocit, když odtud přijdete – jednoduše k nezaplacení !!!

  • V první řadě je nejdůležitější zvolit si cíl – co vlastně od toho očekávám?

Pokud nevíme do jakého přístavu poplujeme, není příznivý žádný vítr.

Takže na začátek si řekneme co vlastně od toho očekáváme … Chci přibrat? chce jen vypadat lépe? Chci se tomu věnovat profesionálně? Zvolit si cíl a jít za ním, motivace je důležitá … bez konkrétního cíle vydržíte jen velmi krátce.

Na mnoha stránkách doporučují vést si i tréninkový deník. Není to sice až tak potřebné, ale když se po delším čase podíváte jako jste začínali na začátcích a kde jste teď … může to pomoci v motivací dosáhnout další cíle a utvrdí Vás ot v tom, že nestojíte na jednom místě.

  • Dále je třeba nastudovat si danou problematiku – techniky cviků, tréninkový plán

Jít do něčeho o čem nemám žádné znalosti je nerozvážně. Je to jakoby jste dali jezdit někomu autem aniž měl zkušenosti a řidičský průkaz. V první náročnější situací to dopadne velmi nepěkně.

Stejně to může dopadnout i při tréninku. Pokud neovládáte správnou techniku cviku, zvyšujete riziko zranění a skončíte ještě dříve než byste vůbec začali. Tím, že se také nebudou dostavovat viditelné výsledky Vám také sníží i motivaci dále pokračovat.

Sestavte si trénink pro začátečníky, nenáročný na techniku, podle kterého se budete snažit cvičit. Jen tak bez plánu přijet do posilky a cvičit tam kde je to právě volně je přinejmenším zbytečné a samozřejmě odrazí se to na celkovém pokroku v nabírání svalové hmoty.

Na internetu je velké množství tréninkových plánů pro začátečníky. Nezapomínejte na nohy … nesoustřeďte se pouze na horní část těla!

  • Strava je při nabírání svalové hmoty Alfou – bez kvalitní stravy dosáhnete akorát tak …

Při nabírání kvalitní svalové hmoty je třeba dodávat i kvalitní “palivo”. Tělo bez kvalitní stravy bude stagnovat a po čase se v podstatě sedřít. Nedostatečný progres opět podlamuje motivaci a tedy cvičení skončí tak rychle jako začalo. Vězte, že prostě jiná cesta neexistuje.

Pokud chcete přibrat je třeba jíst kvalitní jídlo. Pokud přesto nemůžete přibrat, jíte prostě málo …

Doplňky výživy slouží jako doplňky ne jako náhrada kvalitní a vyvážené stravy. To znamená pokud chcete v podstatě všechno urychlit můžete sáhnout po doplňcích výživy. Pokud ale nechcete utrácet finance na tyto doplňky, prostě nemusíte pokud chcete chodit do fitka např. 2 krát týdně … jediná nevýhoda je v tom, že progress v nabírání svalové hmoty bude o něco pomalejší (neplatí pro “profíky”)

  • Vybavení, oblečení, doplňky – neozbrojený voják v boji asi dlouho nepřežije

Oblečení a obuv do posilky je potřeba mít kvalitní, aby nebránilo pohybu a bylo provzdušněné. Některý uvádějí, že když se takto vybavili do posilky, že jich to i více bavilo;) samozřejmě jak už jsem v jednom článku vzpomínal nikoho nezajímá, že jste celý od hlavy po paty od značkového oblečenia.Proste si oblečte vhodné oblečení, ve kterém se cítíte dobře.

Těšte se na první namožené svaly!