Poprvé v posilovně

cviky na hrudnik - benchpress

Jak se vystrojit pokud jdete poprvé do posilovny a nemáte vůbec ponětí co si máte ze sebou vzít? Nezapomeňte však na to, že nejdůležitější je i tak správný tréninkový plán, technika cvičení a vytrvalost

Na začátek je dobré se i trošku připravit na první návštěvu posilovny. Nebylo by vhodné tam jít jen tak narychlo v zablácených teniskách, džínách případně v trenkách … Také doporučujeme přijít vyspalí a odpočatý … asi byste dlouho nevydrželi zvedat činky po celodenní fušce na stvaby.

Jaké oblečení do fitka?

V první řadě je vzdušné oblečení, které vám nebude bránit v pohybu. Nejlepší jsou klasické tepláky, případně 3/4 kalhoty. Ve sportovním obchodě se stačí zeptat případně přes internet prohlédnout si tréninkové / fitness oblečení. Dražší značkové oblečení mají v tom výhodu, že se v nich nebudete přímo tát takže pokud máte na to po finanční stránce, nebojte se investovat. Samozřejmě zas nemusíte “svítit” ve značkovém oblečení od hlavy po paty (nikoho to nezajímá).

Jakou obuv na trénink?

Kvalitní obuv je také důležitá, aby se vám neparili nohy a po jejich vyzutí v šatně nezbledli svalnatý cvičenci, který se na Vás pak budou ošklivě dívat. Doporučujeme provzdušněnou běžeckou obuv, případně lehké tenisky. Podrážka je důležitá, musíte mít kvalitní základnu. Opět pokud máte na to po finanční stránce doporučujeme si vybrat buť ve sportovním obchodě případně na internetu. Samozřejmě nemusíte do nich zbytečně investovat. Jak jsme již zmínili nikomu nezáleží jaký značkový jste.

ručník

Z hygienických důvodů je doporučen nosit sebou. Myslím, že pokud uvidíte jak před chvílí na bench pres lavičce funěl zpocený cvičenec a zanechal tam po sobě mokrou vrstvu, přejde vás chuť cvičit … proto vždy pod sebe dávejte ručník abyste takto neznechucovali i ostatním cvičencům život, který vás za to nemusí mít potom v lásce.

volitelná výbava

rukavice

Pokud máte jemné ruce, případně nechcete aby se vám vytvořily nepříjemné mozoly na rukou, nezapomeňte si také zakoupit rukavice.

pitný režim

Během tréninku je velmi nutné tělu dodávat tekutiny. Už dvě hodiny před tréninkem bychom měli pozvolna připravovat tělo na fyzickou aktivitu … nemyslíme tím najednou vypít dva litry vody! Pozvolna znamená cca každých 15 minut přibližně 2dc čisté vody. Bez tekutin může výkon těla snížit až o 40%

Tréninkový partner Ideální je ze sebou vzít i tréninkového partnera, který mě už co odcvičené … aby Vám pomohl se správnou technikou, jistil vás … Ve dvojici to prý jde lépe … záleží na každém z nás individuálně. Některým vyhovuje samota, protože se dokáží plně soustředit a nevykecávať se.

Tak a začněte na sobě makat!