Fit tvarohové knedlíky s čokoládou a jahodami.

tvarohové knedlíky s jahodami a jahodovou omáčkou na tanieri

Tak tyto knedlík Vás zaručeně dostanou! Dají se samozřejmě přizpůsobit Vaší chuti, ale právě tyto čokoládové knedlíky jsou zaručeně lahodným obědem nebo dezertem… Pozor, tyto chutné knedlíky mají na jednu porci až 35 gramů bílkovin, což je ve srovnání s jinými dezerty “proteinovou” bombou. Z těchto surovin Vám vyjde 6 – 7 knedlíků. Pokud se Vám “nezamlouvají” čokoládové knedlíky, tak je tu druhý recept fit tvarohové knedlíky s jahodami! Vyberte si a vyzkoušejte…

Recept na fit tvarohové knedlíky s čokoládou

Toto jídlo si umíte dát jako plnohodnotný a sytý oběd nebo jako dezert (3 knedlíky na jedno jídlo, přijmete kolem 17 gramů bílkoviny).

Potřebujete: 180 g odtučněného jemného tvarohu, 20 – 25 gramů čokolády (minimálně 64% kakaa), 1 celé vajíčko, 70 gramů mletých vloček (mouka z ovesných vloček), sypání mleté ​​ořechy nebo kokos (například vlašské ořechy).

V misce si smíchejte suroviny na tvarohové těsto a to: vajíčko, ovesnou mouku (pomleté ​​vločky) a odtučněný tvaroh. Těsto je třeba dobře promíchat. Pak si navlhčete ruce studenou vodou a tvarujte kuličky přibližně stejné velikosti, z této dávky Vám vyjde 6 – 7 knedlíků. Do středu knedlík pak píchněte kostku hořké čokolády a “poválejte” ho v rukou, aby čokoláda nikde nepretŕčala. Dejte si vodu do hrnce, ve kterém budete knedlíky vařit a když voda sevře, tak do ní dejte knedlíky. Knedlíky jsou hotové, když vyplavou na povrch. Teplé knedlíky naservírujte a posypte kokosem nebo mletými ořechy.

tvarohové knedliky s čokoládou a jahodami

Recept na fit tvarohové knedlíky s jahodami

Potřebujete: 1 celé vajíčko, 3 lžíce mletých ovesných vloček nebo krupice, 250 g hrudkového tvarohu, 22 g proteinu v práškové formě, čerstvé jahody (na vrch ozdobu), sladidlo použít nemusíte, protože jahody dodají sladkou chuť, pokud budete chtít, tak použijte stévii.

V misce si smíchejte suroviny na těsto: tvaroh, mletý vločky nebo krupici, vajíčko a proteinový prášek. Vše dobře promíchejte (ne rukama, bude se lepit), bude-li těsto příliš řídké, tak přidejte umleté ​​vločky. Pak mokrýma rukama tvarujte kuličky, pokud se těsto bude lepit, tak použijte polévkové lžičky. Knedlíky vložte do hrnce s vroucí vodou a vařte je ještě 3 minuty poté, co vyplouvají na povrch. Pak na teplé knedlíky dejte omyté čerstvé jahody nebo jiné ovoce.

Když jste zvládli fit tvarohové knedlíky, tak určitě zvládnete i raw tyčinky ze sušených datlí nebo čokoládové košíčky plněné arašídovým máslem!