2 recepty na citrónové koláče s tvarohem a mascarpone.

citrónový koláč

Pokud právě hubnete nebo aktivní cvičíte a míváte chutě na sladké, tak si sem-tam můžete dopřát některý z těchto chutných receptů. Mají větší poměr bílkovin, jako klasické dorty či koláče a tím by Vám neměli pokazit hubnutí či udržování Vaší váhy. Vyzkoušejte některý z těchto receptů na citrónové koláče, jeden je s tvarohem a druhý s mascarpone. Snadná a rychlá příprava, který si dáte???

Recept na citronový koláč s tvarohem

Potřebujete: 1 balíček piškoty (hnědé), 250 g hrudkovitý tvaroh, 250 g měkký tvaroh, 250 ml bílý jogurt, 4 ks vajíčka, 10 ks jahody, 3 ks citrony (Bio kvalita), 1 ks vanilkový cukr, 1 PL kokosový olej, 2 lžíce medu.

Připravte si dortovou formu, nebo nádobu, do které chcete koláč dělat. Na spodek formy poklademe piškoty (zkuste koupit hnědé, například špaldové). V misce smíchejte tvarohy, bílý jogurt a vanilkový cukr, dobře promíchejte. Tuto hmotu vylijte na piškoty. Na to poklademe omyté a nakrájené kousky jahod. V misce smíchejte vajíčka, med, kůru z citronů a šťávu z citronů (bez semínek), dobře to promíchejte. Tuto hmotu začněte vařit na nejnižším plameni nebo nad vodní lázní (jako rozpustit čokoládu). Když hmota zhoustne, nesmí však vařit, tak ji vypněte a dejte stranou. Dobře to promíchejte s 1 PL kokosového oleje a vylijte na koláč. Dejte ho vychladit a pak můžete jíst.

Recept citrónový koláč s mascarpone

Potřebujete: 250 g mascarpone, 250 g jemný tvaroh, 150 ml bílý jogurt, 2 ks citrony, 1 ks limetka, 1 PL med nebo javorový sirup, bebe sušenky, marina nebo hnědé piškoty.

Tvaroh, mascarpone, bílý jogurt a med smíchejte dohromady na hladkou hmotu. Citrony a limetku spařte horkou vodou a pak kůru nastrouhejte. Citrony a limetku odšťavněte a šťávu přidejte do krému, pořádně promíchejte aby se hmota spojila. Na dno dortové formy dejte bebe sušenky (marina nebo hnědé piškoty) na to vylijte krém a dejte koláč vychladit.