Datle jsou kvalitním zdrojem sacharidů, věděli jste to??? Jsou zde 3 recepty z datlí.

miska datli

Datle nemusí být vůbec “záležitostí” pouze Vánoc. Kupte si datle a získáte tak možnost vyzkoušet některý z těchto tří receptů… Datle jsou plné sacharidů a jiných zdravých látek, které jsou však zdravější než sacharidy z rafinovaného bílého cukru. Zkuste to a nebudete litovat…

Recept na datlové müsli tyčinky

Pokud si chcete udělat domácí a zdravější tyčinky, tak vyzkoušejte tyto. Víte co jste do nich dali a domácí je přece jen domácí…

chutne a zdrave musli

Potřebujete: 60 g datlí, 50 g ovesných vloček (celé), 0,5 – 1 deci mléka (rostlinné nebo živočišné), 30 g lněných semínek, 1 lžičku kokosu, 1 KL mletá skořice, 50 g rozinek, 40 g očištěných slunečnicových semínek.

Nejdříve si rozmixujte v mixéru datle, kokos, mletou skořici a mléko. Potom do této hmoty přidejte ovesné vločky, lněná semínka, sušené rozinky, slunečnicová semínka a důkladně rozmíchejte. Těsto by mělo být hustší, potom ho rozdělte na plech s pečícím papírem do tvaru tyčinek. Datlové tyčinky pečte v troubě vyhřáté na 160 stupňů a to přibližně 15 – 20 minut.

Recept na datlové smoothies

Tak toto smoothies je slaďoučké a chutné, dodává energii a výborně chutná!

cokoladove smoothie

Potřebujete: hrst datlí bez pecky, 3 deci mléka (rostlinné nebo živočišné), 2 PL lískových ořechů, 1 PL karobový prášku nebo kakaa.

Datle bez pecky dejte do nádobky, přidejte mléko, kakao nebo karobový prášek a lískové ořechy. Celou hmotu rozmixujte, pokud bude smoothies pro Vás příliš husté, tak přidejte více mléka. Toto smoothies můžete pít i chlazené.

TIP

Do tohoto smoothies si můžete přidat i Váš proteinový doplněk.

Recept na datlové pastu (krém)

Tuto pastu nebo datlové krém můžete používat jako zdravější náhradu cukru do různých smoothies nápojů, drinků, vaření, pečení nebo jej víte přidat do různých mléčných jídel.

Potřebujete: 1 hrnek datlí bez pecky, 1 hrnek vody.

Datle bez pecky dejte do vhodné misky, přidejte sklenici vody a rozmixujte na hladký krém. Pokud se Vám poměr nebude zdát, tak hustotu korigujte vodou nebo naopak přidáním více datlí. Tento datlové krém nebo pastu pak dejte do uzavírací nádobky a do chladničky. Tento krém spotřebujte do týdne.

Klikněte sem a najdete zde 3 recepty na lahodné a zdravější fit koláče z tvarohu a ovesných vloček.