Jsou zde 3 recepty na grilované maso (hovězí, vepřové a kuřecí).

Blíží se Vám grilovačka a nevíte jak připravit maso? Zde najdete 3 recepty na přípravu kuřecího, vepřového a hovězího masa. Tyto recepty nejsou náročné a ani takové “tučné”. Každý z těchto receptů obsahuje dostatek bílkovin a když si k nim dáte salát z čerstvé zeleniny, tak si nezatížíte ani své trávení.

1 Recept na grilované hovězí maso

Tento grilovaný hovězí steak má dostatek bílkovin, úžasná omáčka toto maso “osvěží”, tak co ugrilujete si ho?

hovezi steak

Potřebujete: 3 – 4 steaky (kousky) falešné svíčkové (podle počtu strávníků), olej, 3 lžíce listů rozmarýnu, na omáčku 2,5 deci červeného vína, 2 deci rajčatového protlaku, 4 deci hovězího vývaru, 0,5 lžičky sušeného tymiánu, pepř.

Maso omyjte a nechte při pokojové teplotě alespoň hodinu, aby se přirozeně oteplilo. Připravte si omáčku. Do malého hrnce dejte hovězí vývar, rajčatový protlak, červené víno, pepř, tymián a vařte, dokud omáčka přirozeně nezhoustne nebo nezmenší svůj objem o polovinu. Hovězí maso potřete olejem a rozmarýnem, nechte ho odstát alespoň půl hodinu. Pak tyto steaky grilujte přibližně 5 minut z každé strany.

2 Recept na grilované vepřové maso

Ke tomuto receptu se hodí salát z čerstvé zeleniny, případně nějaký domácí dressing. S tímto receptem zabodujete u každého muže…

veprovy steak

Potřebujete: 4 ks plátků vepřového masa (kotlety), olej, 2 stroužky česneku, mořská sůl, pepř, grilovací koření.

Připravte si marinádu z: oleje, utřeného česneku, soli, pepře a grilovacího koření. Maso ponatierajte z obou stran a dejte na noc do chladničky. Ráno maso vyjměte, aby alespoň 2 hodiny bylo při pokojové teplotě. Pak jej můžete na rozpáleném grilu péct z obou stran dozlatova.

3 Recept na grilované kuřecí maso

Kuřecí prsa jsou vděčné jídlo s dostatkem bílkovin a minimem kalorií. Ke tomuto jídlu se hodí salát z čerstvé zeleniny. Určitě si tento recept připravte!

grilovana kureci prsa s cerstvou zeleninou

Potřebujete: 4 ks kuřecí prsa, 2 lžíce sójové omáčky, 4 lžíce oleje, 1 lžičku sušené bazalky, 1 lžičku mořské soli, 0,5 lžičky černého mletého pepře.

Omyté kuřecí prsa překrojte na polovinu a osušte. Připravte si marinádu z: oleje, sójové omáčky, bazalky, soli, pepře a dobře ji promíchejte. Kuřecí prsa natřete z obou stran a nechte marinovat alespoň jednu hodinu. Pak toto maso dejte na rozpálený gril a grilujte pár minut z obou stran do zlata.

Když Vám nechutná maso, tak klikněte zde a naleznete chutný recept na grilovaný hermelín se zeleninou a brusinkovou omáčkou.