Posilování, léto, grilování a zahradní “párty”, nemusíte se toho vůbec bát. Jsou zde tipy, jak to zvládnout.

Pokud i Vy pravidelně cvičíte, staráte se o své nejen tělo, ale i stravování a bojíte se letních grilovaček, tak nemusíte… Grilování, opékání a zahradní “párty” jsou každé léto velkým pokušitelem, ale nemusíte se toho bát, protože je tu pár tipů, abyste si nepokazili svoji postavu.

Grilování a alkohol

Během těchto zahradních událostí se vedle dobrého jídla, pije i nějaký alkoholický nápoj, co zvolit???

grilovane jidlo

Pokud si chcete vypít během grilování nebo zahradní párty, tak si můžete zvolit pivo nebo víno. Z vín preferujte sušší druhy a nejlépe bude, když je zkombinujete s vodou nebo s minerálkou. Takzvaný střik má zředěný cukr s vodou a tak se snadněji uvolňuje do krve. Když pivo, tak 10 nebo 11-ku a co se týče ochucených verzí, tak ty raději nepijte. Ochucené piva mají kromě cukru nebo umělých sladidel také různé umělé látky, které trávení a celkovému zdraví neprospívají. Co se týče tvrdého alkoholu, tak ten bych určitě nepila, protože má obrovské množství cukru a když ho budete pít více, tak budete i pořádně dehydrovaný. A víte jaký je to pocit jít druhý den po flámu do posilovně…

Co jíst na grilování?

Grilování je hlavně o jídle a proto, pokud dbáte na stravování, tak zkuste preferovat tato jídla…

Při posilování je třeba dbát hlavně na vyšší příjem bílkovin a tak během grilování preferujte různé druhy masa. Ideální jsou kuřecí prsa, libové vepřové, hovězí nebo ryby či mořské plody. Maso dávejte do různých marinád s kořením a tak to osvěžíte. Grilované maso pak konzumujte s čerstvou zeleninou nebo s grilovanou zeleninou, abyste si uhlídaly kalorický příjem. Pokud máte “nabírací” fázi, tak si ke masu můžete dát i brambory nebo pečivo.

Pár tipů, co dělat při grilování

  • Tekutiny pijte 15 – 30 minut před jídlem. Tekutiny před jídlem urychlí a pročistí trávení. Po 15 – 30 minutách se voda přes orgány přefiltruje a Vy pak můžete jíst.
  • Po jídle nepijte žádné tekutiny alespoň 30 minut. Po jídle je dobré nechat žaludeční kyseliny, aby stihli natrávit jídlo a zatěžovat ho zbytečnými tekutinami až po půl hodině.
  • Mezi různými jídly mějte alespoň hodinovou pauzu. Takto se bude stíhat jídlo uvolňovat průběžně do krve a Vy tak radikálně nezatížíte své trávení.
  • Pokud se dá, tak poslední jídlo si dejte okolo 19 hodiny. Pokud stihnete poslední jídlo mít do 19 hodiny, pak byste se v noci neměli budit na přeplněný žaludek a špatné sny.
  • Slazené nápoje, minerální vody nebo kupované džusy raději nepijte během grilování vůbec. Kalorický příjem bude také jistě dostatečný a ne si to ještě navyšovat rafinovaným cukrem. Pokud máte chuť, tak si udělejte bílkovinný koktejl nebo smoothies nápoj.
  • Grilování a zahradní párty se dají pěkně zvládnout, když v tom má člověk systém. Pokud se inspirujete těmito body, tak by Vás žádné zatížené trávení a kilogram navíc potrápit neměli.

Klikněte sem a dozvíte se, proč nám během cvičení mohou chutnat nezdravá jídla, jaký vliv mají na zdraví nezdravé a naopak zdravá jídla.