2 recepty na chutného lososa

peceny-losos

Připravte si tuto chutnou a zdravou rybu na dva způsoby, které zvládne každý… Ať už hubnete nebo se chcete jen zdravější stravovat, tak losos je luxusní možností jak si zlepšit rozsah svého kulinářství… Na přípravu těchto receptů nepotřebujete celé hodiny strávené nad sporákem. Stačí Vám pár potravin a výsledek bude stát za to.

Recept pečený losos v troubě

K tomuto chutnému jídlu si můžete připravit nějaký lehký salát z čerstvé zeleniny nebo vařené brambory.

Potřebujete: 1 – 3 kusy lososa, 3 lžíce másla nebo olivového oleje, polovina citronu, 1 lžička mořské soli, bazalka a rozmarýn.

Nejdříve si kousky lososa Nasolte a opepřete z každé strany rovnoměrně, dobře prsty “vetřeme” sůl i koření do masa a pak lososa nechte při pokojové teplotě odstát alespoň 20 – 40 minut. Pak kousky lososa poklademe do zapékací mísy. Vrch lososa pokapejte citronovou šťávou a přidejte máslo. Troubu rozehřejte na 220 stupňů a lososa pečte přibližně 15 – 20 minut. Losos bude křupavý a jemný.

peceny losos

Recept pečený losos na pánvi

K tomuto lososu si můžete jak přílohu udělat vařené nebo pečené brambory.

Potřebujete: 1 – 2 kusy lososa (klidně s kůží) 1 lžíce olivový olej, šťáva z poloviny citronu, 2 větvičky čerstvého rozmarýnu (nebo sušený), 1 lžičku mořská sůl, trochu mletého pepře.

1 PL olivový olej smíchejte s 1 lžíce citronové šťávy (marináda). Lososi potřete touto marinádou a nechte odstát při pokojové teplotě alespoň půl hodiny. Na smažení použijte kokosový olej nebo kombinaci 1: 1 máslo a rostlinný olej, určený na smažení. Rozpalte olej na pánvi a když vyberete lososa z marinády, tak ho “osušte” papírovou utěrkou a pak ve vložte do rozpáleného oleje (kůží dospod), přidejte do oleje sůl (ne na rybu) takto ho pečte z jedné strany 4 – 5 minut. Sem-tam ho polijte rozpáleným olejem svrchu a po stranách, rychleji se udělá. Po 4 – 5 minutách přidejte bylinky také do oleje ke rybě a rybu otočte. Pak ji pečte už jen 1 – 2 minuty. Když pak vypnete sporák, tak nechte rybu v oleji ještě 4 – 5 minut se “dodělat”. Když ji vyberete, tak ji nechte okapat od oleje a na talíři ji jemně posypeme mletým pepřem.