Recept na špagety s omáčkou z rajčat je zde …

Nejen děti je milují: těstoviny, kečup a sýr. Pro nás dospělé, je zde chutnější a vylepšený variantu, který obmění chuť klasického kečupu… Jednoduché jídlo vhodné na obědy a v menším množství na večeři. Pokud potřebujete zvýšený příjem bílkovin, tak si do receptu přidejte i tuňáka nebo kuřecí prsa.

Potřebujete: 1 balíček špaget (připravit si můžete i jiný druh těstoviny), 250 g tvrdého sýru (25% tuku), 100 g pórku, 1 ks menší cibule, 4 stroužky česneku, 2 lžíce olivový olej, 500 g kvalitního rajčatového protlaku, 2 ks čerstvá rajčata, 0,5 lžičky oregano, špetku mletého pepře, 0,5 lžičky mořská sůl.

Talianske celozrnní těstoviny Penne s tuňákem a bazalkou

Špagety uvařte v jemně osolené vodě s trochou olivového oleje přibližně 7 – 10 minut podle návodu, pak je sceďte a nechte v hrnci. Čerstvá rajčata omyjte a celou vložte do menšího hrnce s vodou, vařte je 1 – 2 minuty, pak odstraňte slupku a nakrájejte je na malé kousky.

Očištěnou a omytou cibuli, česnek a pórek nakrájejte na malé kousky a opečte na pánvi s olivovým olejem. Když je cibule a ostatní suroviny opečená, přidejte rajčata, rajčatový protlak, oregano, sůl, pepř a míchejte dokud hmota nesevře. Když sevře, tak ji odstavte, je hotová. Špagety polijte touto chutnou směsí a navrch si nastrouhejte sýr.

Ak i Vy milujete pizzu, tak klikněte sem! Máte zde 3 recepty na “fitness” pizzy (veganská, tortillová a proteinová).