Žampiony plněné sýrem

Toto jídlo můžete jíst na oběd ale i na večeři. Je to chutné a zároveň lehké jídlo, které můžete klidně konzumovat během hubnutí a také během fáze zlepšování své fyzické kondice.

Na oběd můžete žampiony konzumovat s bramborovou kaší, ale na večeři jejich jezte už pouze se zeleninovým salátem.

okurkovy salat

Potřebujete: 450 g větších žampionů (závisí na počtu porci), 50 g cottage cheese, 100 g bílého jogurtu, 100 g tvrdého sýru (30% tuku), špetka pepře, špetka mořské soli, 1 větší stroužek česneku nebo 2 malé, jarní cibulka, pažitka nebo kopr, olivový olej na pokapání

Žampiony očistěte z vrchní jemné vrstvy a odstraňte i nožičku na níž hřib “stojí”.

zampiony

Takto připravené hřiby poklademe na plech prázdnou částí navrch, do něj budete vkládat nádivku. Nádivku připravíte následovně. Do mísy vložte cottage cheese, bílý jogurt, na jemno nastrouhaný sýr, prolisovaný česnek, pepř, sůl, na drobno nakrájenou jarní cibulku, kopr nebo pažitku a vše spolu dobře promíchejte. Touto směsí naplňte tělíčka žampionů a poklademe je opět na plech. Před pečením jejich pokapejte jemně olivovým olejem a pečte jejich 18 – 20 minut na 190 ° C. Toto jídlo můžete konzumovat se zeleninovým salátem nebo s bramborovou kaší.

Klikněte sem a najdete zde 3 recepty na extra pizzu! Veganská, tortillová, bezlepková nebo proteinová pizza, kterou chcete???