Připravte si light tuňákové těstoviny na 2 způsoby…

testoviny s tunakem

Tuňákové těstoviny jsou chutným a zdravým jídlem. Tuňák nebo obecně ryby obsahují dobré tuky omega 3 a omega 6 mastné nenasycené kyseliny, které podporují naše zdraví od imunity až po kardiovaskulární systém. Přinášíme Vám 2 recepty na lahodné tuňákové těstoviny, které můžete konzumovat i během hubnutí a i během udržení Vaší hmotnosti.

Recept tuňákové těstoviny s mozzarelou a cherry rajčátky

Tento recept není náročný na přípravu, takže ho zvládnou i začátečníci. Toto jídlo můžete konzumovat na oběd nebo na večeři. Na tento recept můžete použít libovolný druh těstovin (hnědé, špagety, bezlepkové, kolínka…).

Potřebujete: 1 balíček těstoviny (400 – 500g), 2 konzervy tuňáka ve vlastní šťávě (kousky tuňáka), 1 větší cibule, 1 PL olivový olej nebo máslo, 100 g mozzarela, 10 ks cherry rajčat, 0,5 lžičky mořské nebo himálajské soli , špetka černého mletého pepře (dle chuti).

Dejte si vařit vodu na těstoviny, přidejte tam špetku soli a přiveďte k varu. Když voda sevře, tak do ní vysypte těstoviny a vařte na mírném ohni 7 – 10 minut, podle návodu (každá těstovina může mít jinou dobu vaření), sem tam ji zamíchejte. Když bude těstovina měkká, tak ji slijte a nechte stranou. Cibuli si nakrájíme na drobno a opečte na másle nebo na olivovém oleji. Když bude cibule opečená do zlato hněda, tak přidejte slit konzervy tuňáka, pepř, sůl a míchejte na mírném ohni cca 5 minut, pak přidejte i omyté a na polovinu přepůlené cherry rajčata a poduste to celé nějaké 3 – 4 minutky. Pak si můžete nabrat těstoviny, polít je omáčkou a na vrch přidat pokrájený sýr mozzarela. Na tyto těstoviny můžete použít i jiný druh sýra než mozzarelu.

Recept tuňákové těstoviny s olivami a smetanou

Tento chutný receptík je vhodný i při hubnutí, i když obsahuje trochu smetany, není to až tak velká energie. Během hubnutí si dejte tyto tuňákové těstoviny na oběd, během udržení hmotnosti je můžete jíst i na večeři. Na tento recept můžete použít libovolný druh těstovin.

Potřebujete: 1 balíček těstovin (vrtulky, kolínka, špagety), 10 ks olivy bez pecky (mohou mít v sobě papriku), 3 konzervy tuňáka ve vlastní šťávě, 2 cibule, 1 PL olivový olej (extra panenský), 5 stroužků česneku, 120 g měkký sýr (črievkový, trojúhelníčky), 3 vajíčka, 1,5 deci smetany, špetka černý mletý pepř, 0,5 lžičky mořské nebo himálajské soli, 0,5 lžičky bazalky, 0,5 lžičky oregano.

Na oleji si osmahneme do zlatova cibuli nakrájenou na malé kousky, ke konci přidejte i očištěný česnek nakrájený na malé kousky. Když budou cibule s česnekem opečené do zlatova, tak přidejte tuňáka a měkký sýr a nechte to celé spojit v jednolitou hmotu. Bude to husté a neforemné, nebojte se pokračujeme dále. Pak do této hmoty přidejte všechny koření, rozbité vajíčka, olivy překrojené na půlky a míchejte hmotu, dokud nebudou vajíčka “uvařené”. Když se budou zdát vajíčka hotové, tak přilijte šlehačku a ještě nechte chvíli celou hmotu přejít varem. Tuto omáčku pak můžete dávat na těstoviny, nebo si můžete uvařené těstoviny rovnou smíchat s celou omáčkou. Na vrch těchto těstovin si můžete přidat trochu nastrouhaného tvrdého sýra.

Víte co obsahují těstoviny, jaké jsou nejčastější druhy, jaké účinky mají těstoviny na zdraví a jaké těstoviny jsou zdravější možností, pokud nechcete bílé těstoviny…