Motivace “buď stále při mně”, jak neztratit motivaci?

konopny protein muz

Málo komu se napoprvé podařilo zhubnout, nebo si vypracovat své tělo, tak jak chtěl. Určitě se Vám už stalo, že jste se rozhodli pro nějakou dietu nebo cvičení a po pár dnech dodržování Vás chytil takový “vlčí hlad”, že jste se hned pustili do vyjídání chladničky a vše prvotní nadšení bylo pryč…

V té chvíli jste si určitě řekli: kašlu na to, já to nezvládnu a podobné řeči … Takto jste se možná vícekrát pokoušeli nabýt postavu, jakou jste chtěli, ale nikdy se to nepodařilo. Proč ??? Je tu více možných příčin, nejčastěji jde o vyjmutí nevhodné metody hubnutí (drastické diety či hladovky) nebo cvičení. Pokud jste možná i měli vhodnou metodu stravování se, tak Vám chyběl cílený pohyb, díky kterému se mělo tělo tvarovat.

Nebo jste na to byli sami a po nějakém čase Vás to nebavilo, omrzelo a tak jste skončili. Důvodů, proč se Vám stále nepodařilo nabýt tělo, po kterém tak toužíte je určitě víc, ale to můžete klidně zahodit za hlavu. Spolu se raději podíváme na to, čeho je třeba držet. Když budete mít správný postup a setrváte tak to zvládnete.

Určitě si reálné cíle

Na začátku musíte mít jasno co chcete. Ať už jde o hubnutí, nebo o cvičení nemějte na začátek velké oči, že za měsíc zhubnete 15 kilogramů nebo, že za dva měsíce budete vypadat jako Arnold Schwarzenegger. Při takových cílech samozřejmě dochází k selhání, protože tyto cíle nelze dosáhnout během krátké doby. Na místo toho si raději dejte za cíl zhubnout během měsíce 3 – 4 kilogramy. Nebo začněte poctivě chodit do posilovny 2 krát týdně a pak postupně zvyšujte intenzitu.

Najděte fotku postavy, kterou chcete mít

fitness zena ukazuje brisni svaly

Tento prvek je skutečně velmi důležitý. Najděte si v časopise nebo na internetu obrázek těla, které chcete mít, vytiskněte si jej a vystřihněte. Tomu obrázku odstřihněte i hlavu, ne že byste dělali nějaké voodoo ale jde zde o to, abyste si to dáno tělo představovali jako své. Klidně namísto původní hlavy nalepte fotku své hlavy na to krásné tělo a každý večer, když půjdete spát držte v ruce tento obrázek a vcíťte se do toho, že je to vaše tělo. Pokud klesne Vaše motivace zda se Vám nebude chtít jít cvičit, tak se na ten obrázek podívejte a řekněte si, udělám vše proto abych tak vypadala nebo kašlu zase na to a budu dál nešťastná s tím jak vypadám??? Jdi za svým cílem, nenech se ničím a nikým odradit, když to chceš, tak to udělej!

Vyberte si dobrou metodu hubnutí

zdrave jidlo

Na začátek Vás mohu usměrnit tím, že všude kde je slovo dieta a hladovka to obejděte velkým obloukem. Všichni jsme už poučen, že z každé diety pramení jen následný jojo-efekt. Takže si raději vyberte vhodnou metodu kde papáte alespoň 4 – 5 krát za den. Zdravým variantou hubnutí není to, že budete jíst ovoce a zeleninu každý den 5 krát jako hlavní jídla. Ovoce a zelenina jsou jen doplňkové stravování. Volte také metodu kde bude pitný režim alespoň 1,5 – 2,5 litru vody za den.

Cílený pohyb

Cvičení zda sport je součást zdravého životního stylu a proto pokud necvičíte, tak si na začátek první týdny zvolte aspoň rychlou chůzi, když ji zvládnete a nabudete alespoň jakou-takovou kondici můžete se pustit i do skutečného cvičení. Ať už začnete chodit do posilovny, běhat do parku nebo hrávat fotbal je to na Vás, ale vždy volte pouze aktivitu, která Vás bude bavit. Pokud se rozhodnete chodit do posilovny, tak se nejprve poptejte trenéra, jaké cvičení, jaká intenzita je pro Vás ta nejlepší.

fitnes zena skace svihadlo

Pokud klesne Vaše motivace zda se Vám nebude chtít jít cvičit, tak se na ten obrázek podívejte a řekněte si, udělám vše proto abych tak vypadala nebo kašlu zase na to a budu dál nešťastná s tím jak vypadám??? Jdi za svým cílem, nenech se ničím a nikým odradit, když to chceš, tak to udělej!

Nebojte se toho!

Na začátku je všechno jako sen, baví Vás to, naplňuje ale po nějakém čase může na Vás přijít “malá krize” a právě během této krize musíte setrvat ve Vašem osobním cíli a nepřipouštět si žádnou prohru. I když se Vám nebude chtít cvičit nebo kámoška bude jíst čokoládu tak si právě tehdy – vzpomeňte na to, proč jste začali a jaký je Váš cíl. Splňte si ten cíl!

Klikněte sem a dozvíte se více o překyselení organismu. Co to je, jaké jsou příčiny, jaké jsou příznaky a jaké onemocnění může překyselený organismus způsobit???