3 zajímavosti ze světa posilování, o kterých jste možná ani nevěděli…

dve nadoby s vyzivovymi doplnkami

Pokud se i Vy zajímáte o zdravý životní styl a posilování, tak si přečtěte tento článek, ve kterém naleznete 3 zajímavosti ze “světa” posilování. Možná jste už o nich četli a možná ne, ale stojí za přečtení … Nedělejte chyby při cvičení, aby to nebylo zbytečné.

Se suplementy budu svalnatější

Mnohý si myslí, že díky různým doplňkům budou “namakaný”. To je stejná situace, jak si mnohý myslí, že pouze díky užívání tablet na hubnutí zhubnou… Možná jste se už i Vy nechali “nachytat” něčím podobným, ale třeba být realistou.

zena s bilkovinovym doplnkem vyzivy

Suplementy nebo výživové doplňky jsou skutečně pouze pomůckami při cvičení nebo hubnutí. Mnohé mají pouze nízko procentní účast na výsledném efektu. Ano můžete si nakoupit účinné pomůcky, ale vždy to budou pouze doplňky. Třeba pravidelně, poctivě a hlavně správně cvičit, držet vyvážené stravování a setrvat. Kdo vydrží, ten se dočká a kdo neví dodržovat poctivý a pravidelný režim, tak mu nepomohou ani všechny doplňky světa.

BCAA jsou při posilování nepotřebné

O “BCAčkach” jste už možná slyšeli, jsou to vlastně rozvětvené aminokyseliny. Tento doplněk se prodává v tabletové a tekuté formě, která Vám bude více vyhovovat.

vyzivove doplnky bcaa

Mnohé studie potvrzují pozitivní vliv BCAA při posilování. BCAA zabraňují spalování svalové hmoty při fyzické zátěži a podporují její výživu. BCAA dále zvyšují vylučování hormonů a tak je růst svalové hmoty efektivnější. BCAA aminokyseliny zabraňují tvorbě “svalovice”, což je při poctivém tréninku velká výhoda. Největší výhodou tohoto doplňku je však to, že pomáhá regenerovat svalstvo a zlepšuje jeho budování, tak co dáte si příště BCAA?

Potí se více ženy nebo muži?

Pocení není příjemnou “záležitostí” pro nikoho… Pokud se však cvičí poctivě a “maká” se na plné obrátky, tak se tomuto přirozenému mechanismu těla neubráníme. Pocení je však přirozeným ochlazováním organismu, čímž si tělo pomáhá když mu je teplo.

muz cvici v posilnovni a poti sa

To, jak moc se člověk potí, závisí od několika hledisek. Vědci dokázali pár zajímavostí, že člověk, který má lepší fyzickou kondici se potí více. Možná by to mělo být naopak, ale člověk, který cvičí pravidelně má naučený již daný ochlazovací efekt. Další překvapivé zjištění vědců spočítá v tom, zda se potí více ženy, nebo muži a tento efekt závisí jedině od velikosti a váhy těla. Tedy v praxi to znamená, že když je 100 kilová žena, tak se potí přibližně stejně, jako 100 kilový muž. Samozřejmě ale, že pocení závisí i od stravování, genetiky, psychické rovnováhy, zátěže daného cvičení a podobně. V každém případě je však pocení přirozenou reakcí těla a proto se nezapomeňte dostatečně hydratovat.

Zajímat by Vás mohl například i rostlinný protein s 35% obsahem bílkovin. Klikněte sem a dozvíte se více o brusinkovém proteinu.