Je zde 5 receptů na chutné ovocné smoothies nápoje! Dejte si je před nebo po cvičení.

Tyto smoothies nápoje jsou lahodné a osvěžující drinky, které pohladí chuťové buňky a zároveň pomohou i svalům. Dejte si tyto nápoje před, po cvičení nebo jen tak a určitě Vás “potěší”. Do těchto smoothies nápojů si můžete přidávat práškový protein, podle toho jaký používáte a podle doporučeného množství.

Recept na melounově-banánové smoothies

Toto osvěžující smoothies se hodí na svačinu nebo po cvičení. Druhy ovoce si můžete upravit podle své chuti a přidat si můžete i kostky ledu.

Smoothie, banany, platky melonu

Potřebujete: 1 banán, 1 plátek červeného melounu, 2 deci vody, 1 PL proteinu.

Očištěný banán pokrájejte na menší kousky a vložte do mixéru. Stejné množství, jako máte banánu, tak použijte i melounu. Očištěný meloun vložte do mixéru, přidejte vodu, protein a důkladně rozmixujte. Do hotového nápoje si můžete přidat pár kostek ledu.

Recept na nektárinkovo-mléčné smoothies

Toto lahodné smoothies nejen výborně chutná, ale Vás i zasytí. Obsahuje vyšší poměr bílkovin, zároveň však i sacharidů. Hodí se na svačinu, lehkou večeři nebo po cvičení.

cerstve domace smoothie

Potřebujete: 3 nektarinky, 2,5 deci mléka, 5 ks jahod, 1 lžičku chia semínek, 1 lžičku mletých mandlí, pokud máte pár lístků máty peprné, 1 dávku proteinu.

Omyté nektarinky rozkrojte na polovinu, odstraňte pecku a vložte do mixéru. Přidejte mléko, umyté jahody, práškový protein a rozmixujte na hladkou hmotu. Když rozlijete nápoj do poháru, tak vrch posypte chia semínky, mletými mandlemi a na konec umyté lístky máty peprné.

Recept na borůvkovo-melounové smoothies

Borůvkovo-melounové smoothies je lehké, osvěžující a zároveň plné vitamínů. Pokud nemáte velmi hlad, nebo chcete kromě proteinu přijmout i antioxidanty, tak si udělejte toto smoothies. Hodí se na svačinu nebo po cvičení.

smoothie boruvkove

Potřebujete: hrst borůvek, 1 plátek žlutého melounu, mléko nebo voda, protein, případně pár lístků máty peprné.

Omyté borůvky vložte do mixéru, přidejte očištěný žlutý meloun, vodu nebo mléko, protein a dobře rozmixujte. Když chcete pouze osvěžující a zdravý nápoj, tak si nemusíte přidat protein, mléko a použijte pouze vodu a případně pár kostek ledu.

Recept na čokoládově banánové smoothies

Tak toto smoothies dostane každého! Sladké (zdravě) a vyšší obsah bílkovin, co víc třeba??? Toto smoothies můžete udělat i návštěvě, jako dezert (například).

smoothies bananovo cokoladove

Potřebujete: 1 pásek kvalitní hořké čokolády, 1 lžíce kakaa, 2,5 deci mléka (rostlinné nebo živočišné), 1 banán, 2 PL proteinu.

Očištěný banán pokrájejte na menší kousky a vložte do mixéru. Přidejte mléko, kakao, polovinu pásku čokolády, protein a důkladně rozmixujte. Na vrch pak přidejte ještě zbylou čokoládu, ideálně hoblinky a je to!

Recept na kopřivové kiwi smoothies

Toto smoothies je hlavně detoxikační “pomůcka” pro zvýšený příjem vitamínů a antioxidantů. Když si do něj přidáte protein, tak i “pomůckou” pro svalstvo. Toto smoothies můžete mít i jako osvěžující nápoj s kostkami ledu.

smothies s kivi, jablkom a bananom

Potřebujete: 2 kiwi, hrst kopřivových listů, vodu, 1 jablko, trochu čerstvého zázvoru, 1 lžičku citrónové šťávy, protein, případně kostky ledu.

Opatrně omyjte listy kopřivy a dejte do mixéru. Kiwi, jablko a kousek zázvoru očistěte a přidejte na malé kousky pokrájené do mixéru. Zalijte vodou, přidejte protein, citrónovou šťávu a rozmixujte na hladkou hmotu. Vodou si určujte hustotu smoothies nápoje. Do tohoto smoothies nápoje můžete přidat i pár kostek ledu.

Pijete “dietní” nápoje během cvičení??? Klikněte sem a přečtěte si jaké látky obsahují a jaký mají vliv na zdraví a možná změníte názor…