Tyto 3 výborné (bezlepkové) rýžové jídla Vám jistě zachutnají!

rizoto s houbami, cerstve byliny a parmezan

Rýže je vděčné jídlo, které dodá sacharidy, zasytí a ještě je i zdravá. Připravte si některé z těchto receptů na bezlepkové rýžové jídla a budete nadšený. Tyto recepty se hodí na oběd nebo večeři a najdete zde rýži kuřecími prsy, zeleninou, houbami a sýrem…

Recept na špenátové rizoto se sýrem

Toto lehké bezlepkové a vegetariánské rizoto, potěší každého, jeho příprava není náročná ani dlouhá a chutná to super. Toto špenátovo-sýrové rizoto můžete jíst na oběd nebo večeři.

ryze se spenatem, citronovou kurou, cibuli a syrem

Potřebujete: 300 g rýže (basmati, hnědá, jasmínová nebo klasická), 250 g baby špenátu, 2 menší cibule, 1 vařené vajíčko, 200 g balkánského nebo jiného sýra, 2 stroužky česneku, 1 citron, mořskou sůl, olivový olej, černý mletý koření.

Cibule očistěte a nakrájejte na drobno, potom ji opečte na olivovém oleji, přidejte i promytí rýži a mírně opečte. Potom tuto rýži zalijte 2 násobným množstvím vody, přidejte 1 lžičku mořské soli, pepř a vařte na mírném ohni, dokud nebude rýže měkká a voda vypařené. Když bude rýže hotová, tak do ní přidejte umyté listy baby špenátu, pokrájené vařené vajíčko, nakrájený balkánský sýr, prolisovaný česnek a trochu nastrouhané citronové kůry.

Recept na rýži kuřecími prsy a zeleninou

Rýže s kuřecími prsy a zeleninou je dobrou volbou na oběd nebo večeři. Je to lehké jídlo, kterému dodá tu správnou chuť trochu ananasu, zkusíte ho?

grilovane kureci prsa s ryzi, kousky ananasu, brokolici a cervene papriky

Potřebujete: 300 g rýže, 2 ks kuřecích prsou, olivový olej, mořskou sůl, pepř, 1 kapii nebo červenou papriku, 1 brokolici, 1 plátek ananasu.

Rýži propláchněte pod tekoucí studenou vodou, dejte do hrnce, zalijte ji dvojnásobným množstvím vody. Přidejte sůl, pepř a na mírném ohni vařte, dokud nebude měkká a voda vypařené. Omyté kuřecí prsa okořeňte, jemně posolte a opečte na olivovém oleji do zlatova, dejte je stranou. Omytou brokolici a kapii si nakrájejte na malé kousky a vložte do hrnce s vodou. Zeleninu vařte přibližně 8 – 10 minut po sevření, pak ji slijte. Na hotovou rýži si přidejte opečené kuřecí prsa, uvařenou zeleninu a pokrájený ananas.

Recept na krémové rizoto s houbami

Toto krémové rizoto s houbami dostane každého! Je to chutné, lehké a lahodné jídlo. Do tohoto rizota si můžete podle chuti přidat i kuřecí prsa nebo marinované tofu. I tento recept se hodí na oběd nebo večeři.

rizoto s houbami, cerstve byliny a parmezan

Potřebujete: 300 g rýže, 5 ks větších žampionů (nebo z konzervy), 2 menší cibule, mořská sůl, vývar, tvrdý sýr ideálně parmazán, máslo, 1 deci bílého vína.

Očištěné cibule si opečte na másle, klidně použijte i 2 PL másla. Když je cibule opečená, tak přidejte i rýži a i tu mírně opečte. Když to bude, tak přilijte bílé víno a čekejte dokud se opaří. Pak přilijte vývar tak, aby byla rýže zakryta a na mírném ohni rýži vařte. Po přibližně 5 minutách vaření přidejte i očištěné žampiony a průběžně dolévejte vývar, aby rýže neuschla. Když bude rýže měkká, tak rizoto odstavte přisypte trochu soli, pepř a na hotové rizoto v talíři si přidejte nastrouhaný tvrdý sýr.

Klikněte sem a najdete zde 3 recepty na jídla z výborného tuňáka! Jsou zdravé, chutné a lahodné.