Tyto potraviny Vás “nakopnou” před cvičením. Mají dostatek sacharidů.

vyrobky bohate na komplexne sacharidy

Pokud nevíte co jíst před tréninkem, abyste měli dostatek sacharidů, tak jsou tu poměrně levné a “klasické” potraviny, které Vám v tomto pomohou… Dávejte si však pozor, ne každá potravina se zvýšeným obsahem sacharidů je ta správná pro kvalitní cvičení! Čokolády a sladkosti dejte bokem.

Které potraviny obsahují dostatek sacharidů?

Tyto potraviny má určitě každý v kuchyni a pokud ne, tak není problém je koupit za pár “korun”.

“Klasika” banán – banán potěší a povzbudí trávení leckteré ráno a hlavně to před tréninkem. Jak se říká, že banán má nejvíce cukru z druhů ovoce, je mezi prvními a právě proto je vhodný před cvičením. Vyšší podíl sacharidů před cvičením dodá sílu na výkon, který budete v posilovně vydávat.

banan - nakrajany i v celku na stole

Bílý jogurt / tvaroh s ovocem – bílý jogurt nebo bílý tvaroh (neochucený) jsou ideální, rychlou a vhodnou možností snídaně před tréninkem. Nestojí to hodně, dostat je všude a zároveň přijmete živiny, které potřebujete. Pokud Vám přece bílý jogurt nebo tvaroh nechutnají, tak si je dochuťte kokosem, kakaem, mletými ořechy, semínky, mákem nebo čerstvým ovocem, ideálně bobulovým.

miska domaciho jogurtu s bananen

Smoothies nápoj – čerstvé ovoce v rozmixované formě Vám dodá nejen sacharidy, které skoro okamžitě putují do krevního oběhu, ale dodáte svému tělu i vitamíny, minerály a ostatní látky. Nejlepší je udělat si smoothies nápoj ze tří kusů nebo druhů ovoce a jako tekutinu použijte vodu.

ovoce a smoothie v pohárech - zelené, jahodovo-černicové a ananasové smoothie

Grahamové, špaldové nebo celozrnné pečivo – pečivo je vhodné ať už hubnete, formujete svou postavu nebo se udržujete – pouze na snídani. Abyste si zbytečně nezatěžovaly své trávení, tak je vhodné konzumovat pečivo k snídani. Pozor však, když chcete pečivo k snídani před tréninkem, tak je ideální přijmout ho alespoň 2 hodiny před cvičením, aby se stihlo pečivo dostat do krevního oběhu v podobě energie. Na pečivo si dejte šunku, sýr nebo domácí pomazánku a i čerstvou zeleninu. Bílkoviny také nejsou k zahození!

tmave pecivo roznymi druhmi natierok na kusku chleba

Co na závěr?

Pokud chcete dosahovat výsledků cvičení, které očekáváte, tak dbejte i na začátek dne a nepodceňte přijímány živiny. Dát pozor na stravování se určitě vyplatí.

Více informací o sacharidech při posilování naleznete zde, klikněte sem a dozvíte se, co jsou sacharidy, k čemu slouží, jaké preferovat a jakým se vyhýbat.