Domácí fitness krabičkové stravování (dieta) – výhody a jak to udělat?

zdravé jídla a potraviny v koncepte krabičkové diéty

Určitě jste slyšeli o krabičkové stravě nebo diete. Tento článek však nebude věnovat společnostem, které tuto dietu nabízejí, ale domácí přípravě pokrmů s dostatečným množstvím živin. Jak a co dělat, abyste zajistili, že krabičkové stravování je kvalitní a prospěšný?

Kromě posilování je tou nejdůležitější částí právě strava, kterou mnohý podceňují a pak se diví, proč nedosahují takové výsledky, jakoby chtěli… Strava je tou “stavební” jednotkou pro dobré zdraví a zároveň pevnou a svalnatou postavu.

Vyzkoušejte doma vyrobenou krabičkovou stravu a můžete také patřit ke skupině jejích nadšenců!

Výhody domácího krabičkového stravování

Domácí krabičkové stravování má řadu pozitivních „věcí“, které daleko převažují nad negativy…

koncept správneho stravování - strava rozdelená do krabiček

 • Zdravější a vyváženější stravování – čerstvost a kvalita jídla bude co nejvyšší. Živiny a minima rafinovaných cukrů, solí a tuků vám poskytnou jiný rozměr vaší síly. Výsledky cvičení budou výraznější, než když “honíte” polotovary nebo pěstované potraviny s množstvím konzervačních látek
 • Skvělá chuť, v závislosti na tom, co vám chutná – budete jíst to, co máte rádi. Jen si spomeňte, kdy jste museli jíst, co Vám nechutnalo…
 • Dobrá výživa imunity, orgánů a svalů – kvalitní a plné tělo poskytuje tělu živiny, které potřebuje.
 • Ušetřené peníze – ano, díky boxerským jídlům můžete ušetřit peníze, protože nebudete kupovat chudé a zbytečně předražené jídlo.
 • Budete mít pravidelnost – pravidelnost je klíčem k úspěchu, pokud jde o stravování a cvičení.
 • Naučíte se plánovat své jídlo – plánování je také důležité pro úspěch
 • Budete rádi, že děláte dobrou věc pro sebe

Nevýhody domácího krabičkového stravování

Nevýhody nejsou žádné nevýhody, je to více o pohodlí člověka…

 • Příprava (čas) – to málo hodin týdně stojí za to
 • Musíte si s sebou vzít (tašku, batoh…) – budete mít jednu tašku k práci nebo ke škole

Jak na domácí krabičkové fitness stravování?

Snadnější je, aby si člověk koupil hotové jídlo, ale kvalita stravy je pochybná… Je nejlepší udělat si jídlo doma a sám. Člověk sám nejlépe ví, co se mu líbí, chutná, jaké porce jsou právě jeho, a zvláště může zachovat poměr živin, který je pro posilování a také mimo něj nejdůležitější. Snažte se dodržovat tyto tipy a během hubnutí nebo posilňovací fáze bude efekt co nejvyšší.

Plánování – Plány, které jídlo budete jíst a co koupit, jsou nejlepší pro získání disciplíny. Vždy plánujte alespoň tři dny, co budete jíst, abyste získali potřebné živiny ve správný čas.

mladá žena nakupuje potraviny pode seznamu

Udělejte si čas (2 krát týdně) – nejprve to může být pro vás obtížné, ale stačí 2 až 3 hodiny 2 krát týdně (ideálně v neděli a ve středu) a už to nebude problém. 2 krát za týden, protože pokud vaříte a připravíte všechny jídlo současně, takže na konci týdne nemusí být dobré a zdravé, otravy jídlem mohou být také ohroženy.

Jídlo časovat – když máte krabice připravené, začněte počítat, kdy máte jíst, abyste se to naučil. V budoucnu už nebudete potřebovat žádné připomínky, kdy jíst.

Co jíst během krabičkového stravováví (diety)???

Jídlo má být obzvlášť rozmanité. V závislosti na fázi, ve které jste (hubnutí, rysovací fáze…). Kombinujte tyto potraviny a vaše krabičková strava bude pestrá.

zdravé jídla v krabičkách na dřevěném stole

 • Chudší maso (možná ryby 1 – 2 krát týdně)
 • Quinoa, hnědá rýže, pohanka, bulgur, amarant, ovesné vločky nebo kus
 • Luštěniny (sója, čočka, fazole, hrášek…)
 • Ořechy a semena
 • Čerstvá zelenina a čerstvé ovoce
 • Nízkotučné nebo polotučné mléčné výrobky
 • Používejte olej kokosový nebo extra panenský olivový

Hodnocení krabičkového jídla

Pokud překonáte pohodlí od začátku, tak nejen vaše svaly a postava vám poděkují, ale také i vaše peněženka a vaše zdraví. Přežijte to a bude to zábava! Budete jíst kvalitní a “vlastní” jídlo a obzvláště to bude skvěle chutnat. Šup do toho!

Pokud chcete zdravě přibrat, přečtěte si tento článek…