Co dělat a co nedělat po tréninku??? Ať cvičení není zbytečné!

fitness tucna zena drzi sendvic

Možná zažíváte i Vy právě to období, kdy na sobě poctivě “dřete”, ale výsledky se velmi nedostavují… Kde je chyba a jak to napravit? Dozvíte se zde co dělat po cvičení, aby to mělo význam a efekt byl co nejlepší a co nedělat. Naučte se správně postupovat.

Co po tréninku určitě nedělat?

Je důležité poznat obě strany, abyste se nedopustili mnoha chyb, které mohou Váš cíl oddálit.

fitness zena je salat po treningu

Nejíst – pokud si myslíte, že když se po cvičení nenajíte, že zhubnete více tukové hmoty, tak jste na omylu. Nejíst po cvičení, je něco podobného, ​​jako necvičit vůbec. Při cvičení spalujete množství energie, ale pokud chcete výsledky a to je jedno jestli zhubnout nebo nabrat svalovou hmotu, jíst po tréninku musíte. Určitě však nesahejte po zelenině, po ovoci, sladkostech nebo podobně. Po tréninku potřebujete kvalitní živiny: proteiny a rychle uvolňující sacharidy (viz níže). Pokud po tréninku nebudete jíst, nebo budete jíst neplnohodnotné potraviny, tak na místo přibírání svalové hmoty ji budete spalovat, protože svaly jsou zdrojem rychlé energie.

Co po tréninku dělat?

Díky těmto radám bude Váš cíl vysněné postavy ještě blíže.

fitness napoj koktail

Jíst kvalitně a v dobrém čase – po tréninku potřebujete hlavně bílkoviny a také sacharidy, abyste nabrali rychlou energii. Svaly se potřebují vyživit a zregenerovat. Po tréninku (do max. půl hodiny) si dejte proteinový koktejl nebo proteinovou tyčinku s obsahem bílkovin maximálně 25 gramů na jedno jídlo. Vyšší množství bílkovin už neumí být zpracováno a tak vyjde nazmar. Hodinu po tréninku přijměte však i normální “tuhé” jídlo. Také preferujte bílkoviny v kombinaci s rychlými sacharidy, například maso a rýže nebo jiná příloha, vejce, tvaroh, celozrnné pečivo a podobně.

Nejprve protein, pak sprcha – po tréninku každý nejprve spěchá do sprchy, ale ta chvíli počká. Po tréninku doplňte nejprve tekutiny, proteiny (koktejl nebo proteinová tyčinka) a sprchu až potom. Svaly potřebují okamžitou výživu, sprcha může počkat. Koktejl nebo proteinové tyčinky jsou okamžitou, rychlou a perfektní možností výživy. Zatímco přijdete z posilovny domů uběhne nějaký čas a pak v klidu doma si připravíte “tuhé” jídlo.

fitness napoje a potraviny

Klikněte sem a najdete zde 3 recepty na jídla z kvalitního zdroje sacharidů. Datle nemusí být “záležitostí” pouze Vánoc.