Co kromě svalů podporuje posilování???

sportovo oblecena zena se rozcvicuje

Pokud si myslíte, že cvičení nebo posilování podporuje pouze růst svalů, tak jste na omylu. Pravidelné posilování má mnohem pozitivnější vliv na organismus, jak jen v růstu svalů… Poznejte většinu výhod pravidelného cvičení a snad Vás to motivuje, abyste byli aktivnější.

Není to jen o “pěkné” postavě, ale také o zdraví!

Výhody pravidelného posilování

Kromě svalové “stránky” má posilování skutečně pozitivní vliv na celkový organismus, viz…

sportove topanky s mericím pasem, jablkem a flaskou

Silnější kardiovaskulární systém – pravidelné posilování nebo cvičení zaručuje silnější pumpování srdce, tím pádem se krev lépe dostává do všech “koutů” těla a cévy a i srdce jsou silnější. Pravidelným cvičením i odpadává problém studených rukou a nohou.

Větší výdrž – pravidelné posilování a cvičení zvyšuje kondici a Vy pak, ne jen více zvládnete v posilovně, ale iv práci. Výdrž díky cvičení se týká každé oblasti života. Budete mít více energie, větší motivaci a hlavně lepší náladu.

Lepší nálada – fyzická aktivita skutečně přináší lepší náladu. Je to kvůli vylučování hormonu štěstí do krve (endorfinu). Pravidelné cvičení nebo aktivita znamená pravidelné a zvýšené vylučování hormonu štěstí do krve a proto může být člověk spokojenější. Funguje to jako přírodní antidepresivum. Lepší nálada je i díky tomu, že vidíte na svém těle pokroky, že něco pro sebe děláte.

starsi muz a zena bezi na pobrezí, zdravy a aktivny spusob zivota

Celková spokojenost – znáte takové období, kdy pouze jíte, pak jen práce a domů, žádná aktivita či ochota něco pro sebe dělat? Jak se v takových obdobích cítíte? Nuda, frustrace a znechucení ze sebe sama je tam… Když začnete pravidelně cvičit, samozřejmě, že změníte stravování, pitný režim a celkový postoj ke samému sebe, tak uvidíte ten dobrý pocit… Stačí dělat něco pro sebe sama s láskou a trpělivostí a jste na dobré cestě ke vysněné postavě.

Vyplatí se pravidelně cvičit?

Odpověď je určitě ano. Pokud chcete mít pevnější zdraví, postavu a lepší postoj ke sobě samému, tak se do toho pusťte čím dříve.

Klikněte sem a dozvíte se pár tipů, jak začít s posilováním. Neudělejte hned na začátku chyby.