Jojo efekt – nikdy více! Jak se mu vyhnout???

zena drzi vahu, palec nadol zamerany na prirastok hmotnosti

Jojo efekt je strašákem a špatnou noční můrou mnoha žen, které se nechaly vlákat do náruče všech možných “zaručených diet”. Nebojte se, jojo efekt už nezažijete, pokud budete ochotny změnit alespoň pár zažitých zvyklostí a budete se řídit těmito jednoduchými radami. Díky těmto změnám urychlíte celkový metabolismus a povzbudíte tělíčko, aby fungovalo co nejrychleji a nejspolehlivěji.

Už nebudete mávat bolesti hlavy z nedostatku energie, či dehydratace, poruchy vyprazdňování, plynatost, těžké a dlouhé trávení, “přibrání i ze vzduchu”, vlčí hlady, chutě na sladké…

bila doska s nozem a vidlickou, strata hmotnosti

Pravidelnost je klíčem k úspěchu a když se jednou do toho pustíte, tak brzy budete vidět pozitivní změny na svém těle a trávení.

Pi, pi, pi

Na začátek si začněte zapisovat kolik vypijete během dne tekutin. Budete mít přehled a každý týden zvyšte příjem vody o 3 deci každý den, až se dostanete na cca 1,5 – 2,5 litru v závislosti na Vaší aktuální váze. Po večery nepijte žádné tekutiny, protože večer vypitá voda se již váže na buňky a zůstává ve Vašem těle.

Jez, jez, jez

Nebavíme se o horalce ke kávě každou svačinu. Začněte jíst pravidelně a kvalitní potraviny, co Vám vyživí tělo a ne jen “polahodí” Vašim chuťovým pohárkům… Pokud jíte pouze 2 krát za den, tak každý týden přidávejte do jídelníčku postupně jedno jídlo, o týden další, až se dostanete na 5 – 6 jídel za den. Začněte si psát i to, co jste během dne snědli. Budete mít přehled i o zkonzumovaných potravinách a postupně nahrazujte sladkosti či jiné nepotřebné potraviny: ovocem, zeleninou, ořechy, semínky, jogurty či mléčnými ovocnými koktejly. V hlavních jídlech se vyhýbejte haluškám, knedlíků, pizze, masu s bramborami, “premúčneným” jídlům či omáčkám, volte raději maso, rýži, sýry, těstoviny, brambory se zeleninou… Pečivo nemusíte úplně vyhodit z jídelníčku, ale konzumujte jej pouze ráno a jen 1 kousek (1 krajec, 1 rohlík, 1 housku…). Večeře mávejte podstatně menší než obědy, aby tělo stihlo spálit tuto energii ještě před tím, než půjdete spát.

Nohy spojene s meraci paskou a s vahou

Cvič, cvič, cvič

Pokud nemáte žádnou oblíbenou cílenou aktivitu, tak se alespoň na začátek jděte přecházet 2 krát do týdne minimálně na 20 minut a každý týden zvyšujte pravidelnost a intenzitu chůze. Čím rychlejší chůze, tím lepší efekt na spálenou energii. Samozřejmě, že je na Vás, abyste si zvolili nejlepší možný pohyb, ale dbejte na to, aby Vás to bavilo a Vy jste to dělali kvůli sobě a ne kvůli jiným…

Fitness zena skace pres svihadlo

Zvládnu to???

Pokud si vyberete vhodnou metodu hubnutí, podaří se Vám to, ale hned po hubnutí nezaveste všechna pravidla zdravého životního stylu “na hřebík”, protože tak si zmíněný jojo-efekt opět přivodíte. Udělat “nálet na spíž” znamená – vrátit se opět do důvodných stravovacích návyků a to určitě nechcete po takové zasloužené dřině. Takže 2 dny v týdnu si můžete dopřát nějaký “prohřešek” a ostatní dny dodržujte pravidelné, vyvážené stravování a nezapomínejte alespoň dva krát v týdnu na cílený pohyb. Takto se udržíte fit po celý život!

Abyste dosáhli co nejlepší efekt při cvičení, tak klikněte sem a dozvíte se co jíst před a po cvičení. Ať jsou svaly dobře zregenerované a vyživené.