3 recepty na fitness, chutné a zdravé saláty.

recepty na zeleninové saláty

Pokud chcete obohatit své stravování o chutné, zdravé, plnohodnotné a lehká jídla, tak tyto zeleninové fitness saláty jsou tou správnou volbou. V těchto salátech máte vitamíny, stopové prvky, minerální látky, minimum tuků, sacharidů a po přidání masných, rybích nebo mléčných výrobků budete mít i bílkoviny.

Tyto saláty se dají různě kombinovat, “osvěžte” své stravování a budete překvapen, že zelenina může být taková chutná!

Proč jíst zeleninové saláty – výhody konzumace

Od malička nás učí, že ke hlavnímu jídlu je dobré dát si zeleninu, děláte to??? Tyto pozitiva má konzumace zeleninových salátů.

 • Vyšší obsah vitamínů a minerálních látek podporuje imunitu
 • Chrání a regenerují buňky
 • Prevence vzniku civilizačních a rakovinových onemocnění
 • Vláknina podporuje čištění trávicího traktu a pravidelnou stolici
 • Vitamíny s vlákninou a přidanými bílkovinami podporují metabolismus
 • Vitamíny, vláknina a minerály snižují cholesterol a vysoký krevní tlak
 • Prevence proti vzniku kardiovaskulárních onemocnění
 • Vitamíny, minerály a stopové prvky zlepšují kvalitu kůže, nehtů a také vlasů
 • Zlepšují hojení kožních onemocnění
 • Zajišťují zdravější dýchací cesty, odstranění kašle a hlenů
 • Podporují dobrý stav nervového systému, odstraňují stres a zlepšují kvalitu spánku

Recept na fitness salát s tuňákem

Tento salát Vás zasytí, dodá ty správné tuky, vitamíny, bílkoviny, takže je ideální možností oběda nebo večeře. Pokud chcete více bílkovin, tak si na hotový salát nastrouhejte tvrdý sýr.

recept na zeleninovýsalát s tuňákem, okurkou, paprikou a kukuřicí

Potřebujete: 1 konzerva tuňáka ve vlastní šťávě, polovinu salátové okurky, listy baby špenátu, 100 g kukuřice (konzervované), 1 ks červená paprika, špetka soli a pepř.

Špenátové listy omyjte a dejte do mísy na salát. Přidejte i slinutého tuňáka a kukuřici. Očištěnou okurku nakrájejte na tenká kolečka a dejte do mísy. Omytou červenou papriku nakrájejte na malé kostičky. Přidejte trochu soli, posypte to černým mletým pepřem a pořádně promíchejte.

Recept na veganský melounový salát s tofu.

Tento zdravě sladký, veganský, ovocně-zeleninový salát můžete jíst jako hlavní jídlo na oběd, večeři nebo na svačinu. Má v sobě dostatek vitamínů, sacharidů a bílkovin.

recept na melónový salát s tofu , okurkou a mangem

Potřebujete: 2 – 3 žluté melouny (raději menší kousky), 1 balíček uzeného tofu, 1 salátovou okurku a dozrálé mango.

Postup na tento recept je velmi jednoduchý. Tofu si nakrájejte na menší kostky. Očištěné a omyté mango také nakrájejte na malé kostičky. Očištěnou okurku nakrájejte na kostičky. Žluté melouny překrojte na polovinu a dužinu vyberte, pokrájejte ji. Nyní smíchejte okurku, mango, dužinu melounu a tofu. Tuto směs pak servírujte do vydlabaných melounů.

Recept na fitness zeleninový salát s kuřecím masem

Tento lehký fitness salát můžete jíst jako hlavní jídlo na oběd nebo na večeři.

Potřebujete: 1 hlávkový salát, 500 g kuřecích prsou, polovina salátové okurky, 5 ředkviček, 3 rajčata, malou červenou a malou bílou cibuli (nebo půlky větších), pepř, špetka soli a 1 PL olivový olej.

recept na zeleninový salát s kuřecím masem na tanieri

Omyté kuřecí prsa pokrájejte na kostky a opečte na olivovém oleji. Umytý salát pokrájejte na menší části a dejte do mísy na salát ke opečeným kuřecím prsům. Salátovou okurku nakrájejte na kostičky, dejte do mísy. Omyté ředkvičky rozřežte na polovinu, rajčata na menší kousky. Červenou a bílou cibuli pokrájejte na tenké měsíčky a šup do salátu. Přidejte sůl, pepř a dobře promíchejte. Tento salát je výborný studený.

Jsou zde pro Vás připraveny 2 recepty na pečeného lososa v troubě a na pánvi. Klikněte sem a vyzkoušejte tyto chutné recepty.