3 efektivní pomůcky pro cvičení doma.

žena v športovom oblečení cvičí doma

Díky těmto 3 pomůckám můžete klidně a účinně cvičit i doma a nemusíte chodit do žádné posilovny… Tyto tři pomůcky nestojí tolik peněz, jak mnohé přístroje na cvičení, nezabírají tolik místa doma a cvičení na nich je účinné. Když cvičíte s těmito nástroji, má Vaše postava velkou šanci na pozitivní změnu! Mějte však na paměti, že cvičení není všechno a že je třeba také upravit i jídlo.

3 nástroje, které vám pomohou trénovat doma

Chcete-li získat pevnější a hezčí postavu, ne vždy jen musíte chodit do posilovny. Ano, máte tam mnoho přístrojů a pomůcek ke cvičení, s nimiž dosáhnete rychleji vytouženou postavu, ale dá se to i doma a to díky těmto pomůckám.

Švihadlo

Tato “klasická” pomůcka je snadno dostupná, levná a díky ji můžete vylepšit téměř celé tělo. Nohy, v menší míře ruce, břicho a celkový držení těla, lze s tímto klasickým zařízením účinně vylepšit. Skákání přes švihadlo je možné ráno, na oběd a taky večer. Hledání času pro toto cvičení není tak náročné a můžete ho kdykoli cvičit. Dávejte si pozor, abyste cvičili se švihadlem jednou denně, 2 až 4 krát týdně, abyste dali šancu relaxaci a regenerování svalům.

švihadlo

Činky

Činky jsou pravděpodobně nejznámější cvičební pomůcka… Ale toto prvenství nedostali jen tak. Díky činkám můžete procvičovat ruce, prsa a a v menší části i záda. Činky nejsou tak drahá pomoc a cvičení s nimi je velmi účinné, pokud to děláte správně. Můžete si koupit činky domů jako jednoručky nebo obojruční. S činkami doma můžete posilovat 3 – 5 krát v týdnu, podle intenzity, ale nezapomínejte, že svaly potřebují i ​​regeneraci pro svůj dobrý růst, takže se nepřetěžujte.

činky a metr

Bosu

Nemusíte na tom cvičit bosí, ale pokud chcete můžete! 🙂 Bosu cvičící pomůcka je, jak vidíte půlkruh, díky kterému zlepšíte držení těla, koncentraci a zpevníte kompletně své tělo. Nejdůležitější jsou však partie hýždí, stehna a lýtka. Podobně, jako na fitlopte zapojujete svaly, o kterých dokonce ani nevíte, že je máte, tato pomůcka slouží stejným účelům.

žena stojí na Bosu lopte

Takže který nástroj si vyberete?

Pokud víte, na kterou část těla se chcete soustředit, není problém s výběrem z těchto zařízení. Můžete je případně kombinovat podle potřeby. Stačí se rozhodnout koupit a jít na to!

Co za aktivitu je nordic walking, co to zahrnuje a jaký dopad to má na hubnutí a spevnení těla???