Cviky proti celulitidě, které pomohou (plus video).

žena v športovom oblečení cvičí doma

Většina žen už “okusila” tuto pohromu na vlastní kůži a pokud i vy patříte ke ženám, které se ještě této nepříjemnosti nezbavili, tak je tu pár cviků a rad, které si s tímto problémem poradí. Celulitida může postihnout každého a v každém věku, samozřejmě, že celulitida trápí hlavně ženy, ale ani muži nejsou ochráněn od tohoto problému.

Nezapomínejte však, že samotné cvičení je velkým procentem úspěchu, ale vylepšit musíte i pár dalších bodů… Celulitida se dá v každé fázi porazit, ale chce to pár změn.

4 tipy – co dělat proti celulitidě?

1 Pijte čistou vodu a zelený čaj

Pitný režim je také klíčovým ke snížení nebo odstranění celulitidy. Správný pitný režim je základem dobrého odvodnění. Když budete mít dobrý pitný režim, tak celulitida bude podstatně menší, protože všechny škodliviny a přebytečná voda se z těla bude snadněji uvolňovat a tím pádem iz oblasti stehen a hýždí. Pít můžete například i zelený čaj (sypaný, půl litru za den), protože zelený čaj je plný antioxidantů a tak se lépe tělo pročistí od škodlivin.

čaj na hubnutí zelený čaj

2 Odstraňte ze stravování polotovary

Polotovary nebo jiné “chemií” dochucené potraviny zhoršují odplavování nečistot z Vašeho těla. Omezte tyto potraviny a Vaše trávení a také lymfatický systém budou mnohem lépe pracovat. Zaměřte se na plnohodnotné jídla, nemusí to být vysloveně raw strava, ale zkuste preferovat potraviny s nižším obsahem konzervantů. Začněte jíst více zeleniny, ovoce, případně smoothies nápoje, ořechy, semínka, kvalitní maso, hnědou rýži či hnědé těstoviny, celozrnné produkty a nezapomínejte na pitný režim.

Žena sedí na podlaze a vedle sebe má zdravou snídani

3 Pečujte o svou pokožku

O “celulitídové partie” se můžete starat i zvenčí nějakým krémem, který je k tomu určen nebo jednoduchou cestou kávou. Po vypití zalévané kávy (zrnková) si tyto zrníčka odkládejte a když je budete mít dostatečné množství, tak tyto zrnka můžete aplikovat na část s celulitidou a jemně to tam vmasírovávat. Káva snižuje příznaky celulitidy, protože masírované části budou lépe prokrvené a celulitida nebude tak výrazná.

žena má hezkou pokožku

4 Cviky proti celulitidě

Cílené cvičení proti celulitidě má vedle ostatních bodech skutečnou účinnost. Najděte si čas na cvičení vysloveně proti celulitidě a uvidíte jak se celulitida ze “zadních partii” pomalu ale jistě vytrácí. Inspirovat se můžete i tímto videem, které Vám dá návod na cviky proti nežádoucí celulitidě.

Možná si myslíte, že toto vůbec nesouvisí s cvičením či pěknou postavou… Pozor, přečtěte si, jak ovlivňuje spánek na formování našeho těla, nepodceňujte ho…