Viscerální tuk – “neviditelný” záškodník…

viscerálny tuk

Slovo tuk nebudí dobrý dojem, sice tuky jsou také dobré a pro naše tělo nezbytné, ale právě tento viscerální tuk, je dá se říci takový “tichý záškodník”, protože ho není navenek vidět a právě proto může způsobovat problémy… Co je viscerální tuk a kde se nachází???

Co je viscerální tuk a kde se nachází?

Viscerální tuk, nebo jinak vnitřní tuk, je nebezpečný proto, že ho zvenčí není vidět, ukládá se v okolí orgánů (játra, ledviny…) a může do vašeho těla vylučovat i nebezpečné látky. Větší břicho pravděpodobně naznačuje obsah i tohoto vnitřního tuku a proto byste měli změnit svou životosprávu, pokud chcete být co nejdéle zdravý. Viscerální tuk je vlastně promění nadbytek cukru v organismu na tuk. Viscerální tuk ohrožuje zdraví, kvůli vylučování škodlivých látek do organismu, zbytečně zatěžuje orgány, snižuje jejich funkci a navíc vytváří tlak na tyto orgány. Viscerální tuk může způsobit cukrovku nebo kardiovaskulární onemocnění, proto by Vám neměl být lhostejný. Ten druhý typ tuku, podkožní je sice neestetický, ale zdraví škodí méně. To však neznamená, že nemusíte zhubnout, pokud máte nadváhu nebo obezitu…

Odhalení viscerálního tuku

Je zde přibližný ukazovat, že můžete mít zvýšený obsah viscerálního tuku v břišní dutině pokud:

  • Obvod ženského pasu je vyšší než 86 centimetrů
  • Obvod mužského pasu je více než 100 centimetrů

viscerálny tuk na bruchu

Jak odstranit (eliminovat) viscerální tuk???

Obecně je třeba tuky eliminovat trvalou úpravou životního stylu. Jelikož viscerální tuk je vlastně proměnění cukr na tuk, tak je dobré upravit složení stravy, kde je třeba preferovat sacharidy složené před sacharidy jednoduchými (rafinovaný cukr). Upravte složení stravy, zaměřte se více na stravu bílkovinnou. Jezte 4 – 6 krát denně po menších dávkách. Pokud se dá, zcela omezte alkohol, sladkosti a slazené nápoje (zbytečný cukr). Začněte pít čistou vodu, případně jeden kvalitní zelený čaj denně a to nejhlavnější zvyšte svůj výdej energie, tedy zapojte nějaký druh cvičení.

Díky této úpravě se umíte viscerálního tuku ale i podkožního zbavit…