Nejčastější 4 chyby při posilování, jaké jsou to?

chyby pri posilňovaní, muž cvičí

Začali jste chodit do posilovny a chcete aby cvičení mělo co nejlepší efekt??? Tímto 4 chybám se raději vyhněte, aby Vaše tělo bylo správné posilovány a cvičení bylo efektivní. Díky mnoha chybám při cvičení, kterých se někdy dopouštíte i nevědomky, je vlastně cvičení bez efektu a dokonce si při některých chybách můžete i ublížit…

1. Dlouhé cvičení (zbytečně)

Pokud si myslíte, že čím déle budete cvičit, tím budete “vypracovanější”, tak jste na omylu.

muz cvici v posilnovni a poti sa

Svaly se musí cvičit, ale určitě ne přemáhat. Když dlouho cvičíte jeden cvik, nebo jednu partii, tak potom tyto svaly nemají čas na regeneraci, jsou poničené a efekt nebude žádný nebo jen minimální… Cvičte tak jak se má a hlavně dodržujte poměr sérii. V každé posilovně máte školeného člověka, který Vám poradí. Takže i zde platí všeho moc škodí nebo nepřináší výsledky.

2. Stereotyp

Ať už při cvičení nebo i v životě, stereotyp a rutina nejsou nic extra…

pretrenovanie

Při cvičení je stereotypům myšleno cvičení pořád totéž dokola. Opakování stále stejných cviků a počtu sérii časem nepřináší požadované výsledky a pak je člověk pouze zklamán. Svaly si totiž pamatují a zvykají na aktivitu a když stále dokola cvičíte totéž, tak výsledky a zlepšování se ani nemusí přijít. Cviky, postup a počet sérii měňte aby se svaly stále s něčím “bavili” a neusnuli “na vavřínech”… Je tolik možností cvičení, druhů, přístrojů, cviků s vlastní vahou atd, poptejte se zkušenější, určitě Vám poradí, případně si najděte nějaké videa na internetu.

3. Žádný strečink

Pokud si myslíte, že dělat strečink je ztracený čas, tak jste na omylu…

Strečinkem si ohřejete své svalstvo a zároveň snížíte riziko úrazu a “svalovice”. Není to určitě ztracený čas a těch pár minut na strečink Vám může jen a jen pomoci. Pár minut strečinku nebo měsíc bez posilovny (v případě úrazu…)?

4. Jít “proti svému tělu”

Chození do posilovny a cvičení není o relaxaci a vyložených nohách na stole.

žena sa pred cvičením pozerá do zrkadla - má nadváhu

Je to o dřině a úsilí, ale častokrát se děje to, že člověk jde proti sobě samému a to tím, že neposlouchá své tělo, přesile ho nebo naopak jde na minimální výkon. Ani jedna z těchto možností není správná, každý si musí najít tu svou “zlatou střední” cestu, cvičit správně a takové váhy, aby byly výsledky co nejlépe. Na začátek si nechte poradit a pak už cvičte podle vlastní úvahy.

Pokud i Vy právě začínáte, tak by Vás mohl zaujmout tento postup pro tréninkový plán na objem.