Co je důležité při budování svalů??? Není to jen o samotném cvičení…

Pravidelně cvičíte, nebo se pouze chystáte a očekáváte brzké výsledky? Ať už “v tom” jste, nebo ještě ne, tak si pozorně přečtěte těchto pár řádků… Díky ním si budete dávat pozor nejen na cvičení, ale i na věci, které s tím na oko nemusí souviset… Svalová hmota nebo “pěkná” postava není pouze o cvičení, nebo pouze o jídle, musíte splňovat všechny tyto body jako celek.

Motivace a pravidelnost

fitnes zena s proteinovym napojem

Pro správné budování svalstva je samozřejmě třeba pravidelné cvičení. Pravidelnost přináší výsledky. Udělejte si vedle práci harmonogram cvičení, mějte plán, kdy budete co cvičit, kdy odpočívat a podobně. Pravidelnost a plán se mají rádi. Motivace a výdrž je také důležitým bodem pro správný efekt cvičení. Dodržujte svůj plán, těšte se z výsledků, které jste dosáhli a těšte se na výsledky, které teprve dosáhnete.

Spánek

mlada zena sa prave probudila

Spánkem při aktivního cvičení nemyslím to, že si na místo cvičení půjdete zdřímnout. Takto bychom se nedopracovaly nikam. Spánek je velmi důležitým prvkem při budování svalové hmoty, protože během spánku, odpočinku, se svaly nejlépe tvarují a regenerují. Jasné, že pouze v případě, že dostávají kvalitní množství potřebných živin ve vyvážené stravě.

Sacharidy

najpotraviny v sacharidoch

Sacharidy jsou také nedílnou součástí jídelníčku, během aktivního cvičení, ale i mimo něj. Po cvičení jsou sacharidy také důležitou živinou, jako bílkoviny, protože pomáhají regenerovat svaly a jsou dobrým zdrojem energie. Nejlepším zdrojem sacharidů jsou celozrnné pečivo, rýže, ovesné produkty nebo ovoce.

Bílkoviny

Bílkoviny jsou důležitou stavební jednotkou svalové hmoty. Bez vyššího příjmu proteinu by se během aktivního cvičení neměli svaly jak budovat. Po cvičení je dobré přijmout 20 – 30 gramů bílkovin, nejjednodušší je to ve formě koktejlu. Nejlepším zdrojem proteinu jsou hubenější druhy masa, tvaroh, vejce, bílý jogurt, nebo bílkovinný doplněk v prášku.

Klikněte sem a dozvíte se: proč je spánek tak důležitý, kolik je ideálně denně spát a najdete zde i tipy, jak dosáhnout kvalitní spánek.