Tyto 3 chyby Vám ničí výsledky při cvičení, pozor…

Každý začne cvičit proto, že chce pro sebe dobře, lepší a pevnější postavu a také lepší zdraví, ale častokrát se stává, že děláme chyby, které nám tento cíl vzdalují… Jaké chyby se nejčastěji při cvičení dělají a jak se jim vyhnout? Není to až taková věda, dejte si pozor na pár věcí a Vaše vysněná figura přijde brzy.

Velmi často se stává, že pokud výsledky nejsou takové, jaké je chceme mít, tak je pro nás cvičení nepříliš příjemná záležitost… Dobře to znáte, cvičíte, cvičíte, změnili jste stravu a žádné výsledky nejsou… Někde se stala chyba a právě v tomto článku se tímto nejčastějším chybám povenujeme. Cvičení má přinášet radost a výsledky!

1.Cvičíte na prázdný žaludek?

Možná i Vy cvičíte ráno před tím než jdete do práce a pravděpodobně na prázdný (lačný) žaludek…

Je to pochopitelné, že ráno po probuzení Vám nechutná jíst, ale pokud cvičíte je to velká chyba. Před ranním cvičením musíte do žaludku něco “hodit”, aby začal pracovat Váš metabolismus tím správným směrem. Když si dáte pouze jeden banán, uděláte pro sebe lepší, než když si nedáte nic. Před cvičením ráno si můžete dát čerstvé ovoce, jogurt, koktejl, tvaroh nebo nějakou kaši. Na druhé straně je také nevhodné jít cvičit hned po obědě nebo po večery. Na natrávení hlavního jídla je ideální hodinu a půl čekat, dokud se tento oběd začne uvolňovat do krve.

2.Příliš mnoho cvičení

Většina si myslí, že čím více bude cvičit, tím rychleji docílí výsledný efekt… Toto není úplně pravda, protože…

Při cvičení více než 5 krát v týdnu se svalstvo nemá čas regenerovat a nebude tak dobře vypracované, jako když mu dopřejete i odpočinek. Tím odpočinkem nemyslím sezení před TV nebo před počítačem… Odpočinek svalům dopřejete i rychlou chůzí, plaváním, či jinou aktivitou… Netřeba se stále “natahovat” v posilky. Častokrát se dokonce stává, že při přílišném cvičení už ani nespali tukovou hmotu ale tu svalovou, což je ještě horší… Při hubnutí nebo při zlepšení vaší figury bohatě stačí cílené cvičení či posilování 3 – 4 krát týdně a ostatní dny mějte s chůzí nebo provádějte mírnější aktivity, ať se svaly stihnou zregenerovat a vypracovat.

3.Nedostatečná rozcvička

Myslíte si, že rozcvička není důležitá a alespoň ušetříte více času???

sportovo oblecena zena se rozcvicuje

Toto je velká chyba, protože svaly se potřebují před cvičením rozcvičit, zahřát, abyste se tak vyhnuli “svalovku” či zranění. Věnujte se cvičení pořádně, tím myslím i pořádnou rozcvičku, která bude mít minimálně 10 minut. Těch 10 minut času Vás nezabije ale naopak Vám pomůže, nezanedbejte to…

Vyhněte se těmto třem chybám a Vaši vysněnou postavu docílíte spíše a hlavně “zdravě”…