Cvičení během léta, což je na výběr???

Léto, slunce a krásné horké počasí nás žene ven k vodě, do parku na procházku a… Využijte léto naplno a začněte být skutečně aktivní, protože brzy přijde zima a Vy budete mít opět další výmluvu proč necvičíte, protože je zima.

Přestaňte se vymlouvat a začněte jednat. Krásné slunečné počasí nás nutí vyběhnout ven a něco pro své zdraví udělat. Máte na výběr a proto si vyberte to co Vás baví a jednejte.

Druhy cílených aktivit během léta

Zda jste “vodní” typ, nebo ne, tak na výběr je pro každého toho dost…

  1. Plavání
  2. Chůze, běh, nordic walking
  3. Aqua fitness
  4. Aqua zumba
  5. Turistika

Plavání

Má velkou výhodu v tom, že během horkých dnů budete přirozeně ochlazovat tělo, nebudete se až tak potit a svalstvo bude pomocí vody i masírované a podpořené v jeho budování.

plavanie

Plavání je vhodné pro většinu lidí. Voda nadlehčuje, takže ani obézní nebo pacienti s nadváhou nemají problém s plaváním, protože jejich klouby netrpí tak, jako při suchozemských sportech. Plavání spaluje množství energie a buduje svalstvo na celém těle průběžně.

Chůze, běh a nordic walking

Jsou aktivity, které můžete dělat během celého roku, ale dbát musíte na správný výběr časového úseku dne. Jít běhat o 12 hodině na oběd do parku není vhodné, protože tehdy jsou teploty nejvyšší. Běh, rychlou chůzi nebo nordic walking provádějte buď ráno, když slunce ještě není tak silné nebo večer když už slunce ztrácí na své intenzitě.

muž so ženou behajú v daždi

Aqua zumba a Aqua fitness

Jsou ideálním řešením pro ty, kteří nechtějí nebo neumí plavat. Při těchto vodních sportech stojíte nohama na dně bazénu a různé cviky provádíte podle sestavy instruktora. Opět je zde výhoda ochlazování organismu a efektivity budování svalové hmoty a ubýváním tuků v těle.

aqua aerobic

Turistika

Není nic lepšího než turistika během pěkného počasí, sice dostanete zabrat a pořádně se zapotíte, ale když se vyšplháte na vysoký bod ze kterého máte výhled na krajinu pod Vámi, tak ten výhled stojí za tu námahu. Když máte vybranou trasu například po magistrále, přes les, přes louku, tak mají zážitek i Vaše oči a vzpomínky na takový výlet si uschováte do konce života. Turistika je ale také o zkušenostech, musíte zohlednit Vaši kondici, kdo s Vámi jde, jaký zdravotní stav mají členové “posádky”, musí myslet na délku a náročnost trasy, na to, že trasa je cesta tam ale i cesta zpět, sebrat ze sebou vodu, mobil, jídlo a oblečení podle počasí. Na horách se počasí mění z minuty na minutu.

nordic walking

Ne jednou se nám stalo, že jsme šli do krásného slunečného počasí a pak se Tatry rozhodli osvěžit nás letní bouří, takže jsme se vrátili na úplně promočený 🙂 . Během turistiky na horách jsme zažili různé vtipné ale i děsivé zážitky, takže když jdete na túru do volné přírody musíte myslet opravdu na všechno. V mobile mějte pro jistotu číslo na záchranářskou službu… Zvířata si revír nevybírají, žijí volně v přírodě ale třeba být připraven opravdu na všechno, některé ve strachu o své teritorium mohou i zaútočit. Během jedné túry v Tatrách jsme viděli medvěda (naštěstí daleko od nás), kamzíci (jeden z nich stál 3 metry odomňa 🙂 ) a svišti. Myslím si, že to nejkrásnější co Tatry nabízejí jsme viděli. A mimo jiné netušila jsem, že zvládnu kilometrové převýšení terénu za 3,5 hodiny tam a 3,5 hodiny zpět. Mohu Vám říci, že to bylo i na mě hodně ale tak zvládli jsme to v zdravý a večerní wellness stál za to.

Na co nezapomenout?

Pokud jste se již rozhodli, že během léta budete provádět nějakou aktivitu, tak si nezapomeňte vzít toto…

  • Voda, voda, voda
  • Lehké jídlo
  • Kšiltovka, šátek nebo jiná přikrývka hlavy
  • Příjemné volnější oblečení
  • Pokud jde o túru tak mobil, nepromokavé oblečení, nordic hole

Léto se dá skutečně využít naplno bez jakýchkoliv výmluv, při nejhorším Vás někde překvapí letní bouřka, ale ty mívají krátké trvání, takže mírně osvěžení Vám pouze prospěje.

Najděte si něco co Vás baví a naplňuje a pusťte se do toho.