3 důvody proč cvičit a 3 výmluvy…

Důvodů proč cvičit, ale také proč ne, si každý najde i na všechny prsty ruky. Viz 3 extra důvody proč cvičit versus 3 výmluvy, proč cvičit nemohu. Jistě se v tom mnohý najdete, ale důvodů proč cvičit je o mnoho více. Cesta ke zdravému a pěknému tělu je tak jednoduchá, jen většina z Vás si sami házíte klacky pod nohy. Nenechte se přemoci svou pohodlností a vytěžte z cvičení všechny bonusy pro své tělo!

3 důvody proč cvičit

Bude Vám to pálit

Díky cvičení budete pozornější, nabitý energií a budete mít i lepší paměť. Souvisí to is kvalitou spánku. Pravidelnou aktivitou si zlepšíte i kvalitu svého spánku. Budete mít hlubší a plynulejší spánek, co se týče přecházení z jedné fáze do druhé. Zkuste si to: 3 – 4 x týdně jděte na půl hodinovou svižnou procházku a uvidíte, že každé ráno se budete budit plný energie a hlavně odpočatý.

Máte sedavé zaměstnání?

Cvičením předejdete bolestem páteře, případně zmírníte již existující bolest- díky cvičení budete vzpřímenější, nebudete se více hrbit. Svalstvo, které se Vám bude tvořit na celém těle, bude bez problémů držet páteř správně rozloženou. Tím, že svaly budou fixovat páteř, tak bolestí bude stále méně. Díky pravidelnému cvičení si zajistíte pevnější kloubové a kostní tkáň, což eliminuje vznik Osteoporózy

Říká se, že vypadáme tak jak se cítíme.

Co tak se citit mladší? Díky cvičení se nejen budete cítit mladší ale ještě i budete vypadat mladší a lépe, než před tím, než jste začali cvičit. Cílená fyzická aktivita skutečně člověka omladí. Je tomu tak proto, protože díky pravidelnému uvolňování hormonu štěstí budete mít lepší náladu, zbavíte se stresu, budete plný energie, uklidníte svou mysl a budete i sebevědomější. Díky pravidelnému napínání svalstva budete pevnější, celulitida zmizí a svalová hmota nahradí tukové polštářky.

3 výmluvy proč necvičíme

Jsem zaneprázdněná/ný

Musím vařit, uklízet, chystat děti do školy, úkoly atd. Na cvičení nemám čas ani kdybych chtěla. Jednoduché řešení pro takovou situaci. Vstaňte pouze o 15 minut dříve a těch 15 minut Vám zcela stačí na ranní cvičení. Když si dáte jen 5 minut strečink, 5 minut skákání na švihadle a 5 minut libovolné aktivity (stepper, stacionární kolo), tak energie budete mít na rozdávání. Cvičení ráno Vás nakopne do dalšího dne, nastartuje trávení, metabolismus a budete celý den plná energie. Stačí 15 minut každé druhé, ne-li každé ráno.

nervozna zena

Nemám energii

Jsem vyčerpaná z práce, domácnosti a když přijdu domů, tak nemám sil na cvičení. Zní to paradoxně, ale energii nemáte, protože necvičíte. Zaručeně, pokud se přemůžete a půjdete už jen na malou procházku, tak uvidíte sami na sobě, že energie budete mít víc, než když si sednete za PC a budete tam nečinně sedět. Přemožte se, najděte v sobě kousek síly a brzy budete sršet radostí, energií a zdravím.

Nemám na to finance

Sporty jako lyžování, tenis, cvičení s trenérem si nemohu dovolit !!! V pořádku, některé aktivity stojí peníze, ale na druhé stranění každý pohyb, cvičení či aktivita je zpoplatněna. Platíte někomu když jdete na procházku do města či parku? Platíte někomu když doma před televizí skáčete přes švihadlo? Nebo musíte někomu platit, když cvičíte doma podle videa? Na mnohé aktivity netřeba peníze, přístroje a ani speciální náčiní … Najděte si to, co Vás bude bavit, začněte a udržte to.

Přestaňte se vymlouvat a nacházet všechny možné překážky, začněte jednat. Čím dříve začnete s nějakým cvičením, tím rychleji budete FIT! Stačí si najít důvod a zapomenout na výmluvy!