Jak neztratit motivaci na cvičení během sychravých dní???

žena sportuje v prírode na podzim

Zimní období je tu as ním i sychravé počasí… Pokud i Vy patříte do skupiny lidí, kterým teplotní změny nedělají dobře, tak byste si tento článek určitě měli přečíst, protože cvičení během zimy zda sychravého období má své mnohé výhody!

Sportovat během sychravého a zimního počasí není na první pohled příjemná záležitost ale právě tohle sychravé počasí má pro Vaše tělo a také cvičení lepší efekt, než když se potíte v vedrech.

Výhody sportování během sychravého období

Termoregulace – když sportujete venku během chladného období, tak pomáháte i svým cévám, končetinám a kardiovaskulárnímu systému. Chladnější vzduch “rozproudí” krev v žilách, zahřeje Vaše tělo a proto lidé, který trpí například studenýma rukama či nohama budou mít díky tomuto cvičení v nepříznivém počasí za chvíli po problému. Teplotní rozdíly jsou pro tělo prospěšné, takovým systémem funguje například i sauna nebo kryokomora. Nesmíte však zapomínat, že během chladného období naše těla spalují více energie na to, aby tělo zahřáli, takže během zimy se za dodržení Vašeho “dietního” stravování hubne lépe a snadněji.

muž so ženou behajú v daždiVe dvojici to jde lépe – většina lidí má rádo při cvičení společnost a pokud i vy patříte ke této skupině, tak si obvolejte své známé a zlomte je na aktivity, které Vás baví. Vysvětlete jim všechny výhody cvičení v sychravém počasí, zlepšíte si i vztahy a když víte, že je někdo s vámi, kdo dá možná na Vás i pozor (z motivačního hlediska), tak se to musí podařit a přinést kýžený efekt.

Dobrá nálada – tak jako při každém sportu, tak i při sportování v zimě se vylučuje hormon štěstí, který při pravidelném cvičení zlepšuje celkovou náladu. Výhodou je, že pokud se “donutíte” sportovat během zimního či sychravého období, tak si budete i sami sebe více vážit a toto období už bude zase jen o zvyku. Stačí pouze začít a pak to půjde samo.

muž športuje v sychravom počasí

Na léto budete připravený – sychravým počasím začíná podzim a Vy máte do léta “kopec” času na to, abyste si svoji postavu vyformovaly tak jak jen chcete. Ať už chcete zhubnout nebo se jen zpevnit do letních měsíců máte minimálně půl roku co na zlepšení své formy stačí. Nenechte se odradit sychravým počasím a myslete na to, jak “zazářil” u bazénu nebo u moře s novou figurou.

Nenechte se odradit sychravým počasím, je to nejlepší období na změnu a cvičení…