Co dělat, když bolí svaly??? Jako na “namožené svaly”…
Máte “namožené svaly”, bolí Vás svaly a nevíte co dělat??? Zkuste některý z těchto tipů a snad Vám to pomůže! Každému se už určitě stalo, že své svaly přetížil a pak přišla zmíněná “namožené svaly”… Co to je, proč vzniká a jak se jí zbavit nebo preventivně vyhnout???
Co to je a proč vzniká “namožené svaly”, bolest svalů?
“Svalovice”, bolest svalů nebo svalovou horečku jsme již jistě každý zažili, ale proč tento problém vzniká??? Dávejte pozor a tento nepříjemný problém se Vás týkat nebude.
“Svalovice” (bolest svalů) nebo svalová horečka vzniká při přetížení svalů (nadměrná aktivita). Při přetížení se v našem organismu vytváří kyselina mléčná, která se pak o den či dva ozve v podobě bolesti svalů. Kyselina mléčná vlastně překyseluje náš organismus, což není dobré…
Jak se zbavit “svalovice”, bolesti svalů?
Teplou koupel – pokud Vás trápí bolesti svalů, tak si dejte teplou koupel, který zmírní bolesti. Teplá voda pomáhá tento problém eliminovat.
Masáž – na bolavé svalstvo není nic lepšího než pořádně jejich promasírovat. Ideální by bylo, kdyby Vás masíroval zkušený člověk, aby se Vám bolesti nezvýšily …
Termofor – přehřát bolavé místo je velmi dobrou pomůckou, pokud nechcete trávit čas s masáží nebo ležením ve vaně… Přiložte si termofor alespoň na 15 minut na místo které je “svalovicí” postižené a odpočívejte.
Ochlazující gel (krém) – stojí “pár korun” ale má pozitivní vliv na bolavé svalstvo. Když už na Vás dolehne “namožené svaly”, tak si bolavá místa natírejte vícekrát denně, dokud bolest neustoupí.
Chůze – pokud “namožené svaly” není až tak intenzivní, tak se jděte procházet, abyste si svalstvo opět “procvičili” a probudili.
Jak se preventivně chránit od “svalovice”?
Nezapomínejte na strečink – netrvá tak dlouho, provést toto “procvičení”, ale Vaše svalstvo to předehřeje a Vy pak můžete bez obav ze zranění či svalové horečky cvičit.
Nepřemáhejte se – ano jít naplno je super, ale za cenu, že pak budete na 3 – 5 dní “odrovnaný”. Je třeba poznat svou míru a držet se jí. Při budování svalů jim musíte dát i odpočinout, aby se mohli pěkně vytvarovat a zregenerovat.
Pijte vodu – obyčejná voda urychluje odkyselení Vašeho těla. Tímto se lépe pročistíte a hydratujete se během cvičení.