Pokud vynecháte nějakou dobu cvičení, tak se o své svaly nemusíte bát. Je tu svalová paměť…

Svaly se budují delší dobu a když se stane, že se z nějakého důvodu nemůžete pravidelně věnovat cvičení (posilňování), tak se nemusíte bát, že o svaly hned přijdete. Svaly mají totiž “pamätováka”, díky kterému se hned “nesplasknou”…

Někdy se stane, že například po úraze, změně práce nebo jiných nepředvídatelných okolnostech se nemůžete věnovat pravidelnému posilování, ale to hned nemusí znamenat, že po pár týdnech začínáte na novo…

fitness zena ukazuje brisni svaly

Kde je svalová paměť???

“Pamätovák” nebo svalová paměť je úložiště v mozku, díky kterému, když se opět pustíte na plno do cvičení, tak se Vaše svaly dostanou rychleji do formy, jak tomu kdo nikdy necvičil. Takže když jste měli pravidelné tréninky a to delší dobu, tak se dáte rychleji do původní formy, jako ten kdo necvičil, protože ten svalovou paměť ještě nemá tak vyvinutou.

Jak začít?

Zda jste měli úraz, operaci, nebo jiný důvod pro absenci cvičení, tak začít třeba pomalu a plynule. Ačkoli svalová paměť funguje, tak se nesmíte začít hned namáhat, jako když jste byli ve “vrcholové” nebo té nejlepší formě.

koncepcia kulturistiky

Pár zajímavostí o svalech a našem těle

  • Věděli jste, že v našem těle se nachází přes 640 svalů a jen 206 kostí?
  • Nejsilnější svaly v našem těle nejsou vůbec žádné z těch, co posilujeme v posilovně, je to náš jazyk a potom žvýkací svaly!
  • Když jste například aktivně posilovaly 1 rok, tak na to abyste přišli o tuto vybudovanou hmotu třeba až 2 roky, takže svalová paměť funguje.
  • Největší svaly našeho těla jsou na našem zádech.

Klikněte sem a dozvíte se na co slouží bílkoviny, kolik jich třeba denně přijmout a v jakých potravinách je jich nejvíce…